Grammy za album roku má Taylor Swift, nejvíce gramofonů posbíral Kendrick Lamar

thumbnail
V americkém Los Angeles se předávaly hudební ceny Grammy. Favorit letošního ročníku – rapper Kendrick Lamar – proměnil pět z 11 nominací, včetně té za nejlepší rapové album. Cenu za album roku převzala Taylor Swift. A objevem roku byla vyhlášena zpěvačka, kterou časopis Rolling Stone v roce 2014 označil za nejnepravděpodobnější popovou hvězdu.

Album americké zpěvačky Taylor Swift nazvané 1989 získalo na ceremoniálu v Los Angeles hudební cenu Grammy pro nejlepší album roku.

Nahrávkou roku se stala skladba Uptown Funk od anglického hudebníka a producenta Marka Ronsona a amerického zpěváka Bruna Marse. Favoritem letošního ročníku byl rapper Kendrick Lamar, který byl nominován v 11 kategoriích. Nakonec získal pět trofejí, včetně té za nejlepší rapové album.

Objevem roku byla vyhlášena Meghan Trainor, kterou časopis Rolling Stone označil v roce 2014 za nejnepravděpodobnější popovou hvězdu. Její “děkovačka” byla velmi emotivní, dvaadvacetiletá zpěvačka ji celou proplakala.

Mnoho živých vystoupení bylo věnováno žijícím legendám a zesnulým umělcům. Pro Lionela Richieho, který seděl v publiku, zazpívaly například Meagan Trainor nebo Demi Lovato. Lady Gaga uctila nedávno zesnulého Davida Bowieho.

Vystoupení britské megahvězdy Adele neblaze poznamenaly problémy se zvukem, což okamžitě vyvolalo silnou odezvu na sociálních sítích. Někteří fanoušci požadovali, aby Adele zazpívala píseň All I Ask ještě jednou. Časopis Rolling Stone usoudil, že zpěvačka vyšla z technické lapálie se ctí, podle hudebního kritika deníku Los Angeles Times ale byla jindy intonačně přesná Adele takzvaně “pod tónem”.

Písní roku se stala Thinking Out Loud anglického skladatele a zpěváka Eda Sheerana. Tuto autorskou kategorii vyhlašoval slepý zpěvák Stevie Wonder, který si z ostatních na pódiu dělal legraci, že oni jméno vítěze přečíst nemohou, neboť je Braillově písmu. Za Thinking Out Loud získal Sheeran i cenu v kategorii nejlepší popový výkon.

Diváci se dnes nedočkali ohlášené Rihanny, která je nemocná a lékař jí na poslední chvíli nařídil hlasový klid.

Mezi vítězi Grammy je letos také jednadevadesátiletý bývalý prezident Jimmy Carter, který triumfoval v kategorii nejlepší mluvené slovo. Navržen byl za audioverzi své knihy “A Full Life: Reflections at Ninety.” Jednu sošku v podobě gramofonu už má Carter doma, získal ji v roce 2007.

zdroj: magazin.aktualne.cz

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)