Americký expert: USA chtějí v Rusku změnit režim, aby si nechali arktické zdroje

Arktický šelf bohatý na ropu a plyn je primárním důvodem, proč chtějí USA destabilizovat Rusko. V naději na získání celé Arktidy chce Washington přinést do Ruska změnu režimu, řekl Bruce Gagnon, koordinátor z Globální sítě proti zbraním a jaderné síle ve vesmíru.

Spojené státy chtějí destabilizovat Rusko vytvořením chaosu kolem něho, aby získali přístup k obrovskému množství ruského zemního plynu a ropy v Arktidě, řekl Bruce Gagnon, koordinátor z Globální sítě proti zbraním a jaderné síle ve vesmíru, informovala agentura Press TV.

Rusko má největší zásoby zemního plynu na světě. S táním ledu kolem Arktidy kvůli změně klimatu bude mít Rusko obrovskou pozemní hranici s arktickými mořem bohatým na ropu a plyn. Západní korporace chtějí tyto zdroje získat a to je důvod, proč Washington plánuje přinést do Ruska chaos, řekl Gagnon.

“Doufají ve vytvoření chaosu v … a změnu režimu v Moskvě. To je to hlavní. To je cíl, který chtějí Spojené státy způsobit. ”

Severní ledový oceán je extrémně bohatý na přírodní zdroje, zejména ropu a plyn. Podle odhadů má dno Severního ledového oceánu obrovské ložiska ropy a plynu, včetně 15 procent světových zásob ropy a 30 procent zásob zemního plynu, informovala Press TV.

V roce 2014 se Moskva rozhodla zvýšit vojenskou přítomnost Ruska v Arktidě. Propracovaná vojenská doktrína země zdůrazňuje ochranu národních zájmů v arktických regionech bohatých na ropu a plyn.

zdroj: protiprudu.org

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)