Benátský karneval ve stínu teroru. Policie nutí sundavat masky

thumbnail

Strach z teroristických útoků tvrdě dopadl také na Benátky a na místní událost roku, kterou je tradiční karneval. Policisté nutili účastníky sundavat masky a kontrolovali je detektorem kovu, než je pustili na náměstí svatého Marka. Tam se v neděli konal jeden z vrcholů karnevalu, kterým je Let anděla. O bezpečnostních opatřeních informovala britská stanice BBC.

Kontroly provázejí karnevalový rej v italském městě od jeho zahájení 23. ledna, kterého se zúčastnily tisíce lidí. Policie zesílila hlídky a doposud prováděla jen namátkové kontroly. Během konání jednotlivých významnějších akcí, jako je právě Let anděla, jsou opatření ještě přísnější.

Nicméně úřady původně zvažovaly, že zakážou účastníkům masky úplně. Událost, která má tradici od 11. století, je ale propracovanými kostýmy a ručně malovanými maskami typická. Od nápadu proto nakonec ustoupily. „Karneval – to jsou masky. Je obtížné pořádat karneval bez nich,“ řekl šéf místní policie Angelo Sanna.  

Bezpečnostní opatření v italském městě na laguně jsou mimořádná kvůli obecně zvýšené teroristické hrozbě v Evropě a po pařížských útocích z loňského listopadu, které si vyžádaly 130 mrtvých. Přispěly také neblahé zkušenosti se silvestrovskými sexuálními útoky na ženy v Kolíně nad Rýnem. Benátský karneval potrvá do 9. února.

zdroj: echo24.cz

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)