Česko-slovenský Superpohár bude už letos, potvrdil Pelta a zruší ten tuzemský

thumbnail

Česko-slovenská liga zatím ne, Superpohár ale zelenou dostal. Už v tomto roce se by se měl odehrát první ročník bitvy mezi vítězi českého a slovenského fotbalového poháru. Smlouva je těsně před podpisem s tím, že první zápas by se hrál na hřišti českého účastníka. Na středečním setkání s novináři to řekl předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta. Oficiálně by měl být nový Superpohár představen v květnu.

“Česko-slovenský Superpohár bychom chtěli odehrát ještě letos. Připravujeme smlouvu se slovenskou stranou. Je to věc, která bude pro fandy zajímavá,” prohlásil Pelta. “Byl by to zápas pro vítěze pohárů a první ročník by se hrál na hřišti českého vítěze. Neutrální půda nebude, aby byla zajištěna co největší návštěvnost,” dodal.

O opětovném propojení českých a slovenských fotbalových soutěží, které se oddělily s rozpadem federace v roce 1993, se debatuje již dlouho. Konkrétní podobu myšlenka dostala v loňském roce, kdy se hlavním partnerem českého poháru stala společnost MOL, která pod názvem Slovnaft sponzoruje i pohár na Slovensku. A právě tato firma zaštítí i Superpohár. Proto o něj nebudou hrát ligoví mistři obou zemí, ale vítězové pohárů.

Vznik česko-slovenského Superpoháru by znamenal konec českého Superpoháru, o který v posledních šesti letech hráli ligoví šampioni s vítězi poháru. Od vzniku soutěže v roce 2010 si však zápas nezískal výraznou prestiž i proto, že se konal těsně před začátkem nové sezony v době, kdy se hrála předkola evropských pohárů a kluby měly jiné priority. Česko-slovenský Superpohár by se měl hrát na konci sezony.


zdroj: denik.cz

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)