Český šéf parlamentu řídil schůzi opilý. Podívejte na záběry.

thumbnail

Rady českých zákonodárců, na kterých se v minulosti během jednání českého parlamentu projevovaly symptomy naznačující konzumaci alkoholu, se rozrostly o současného předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka.

Videozáznam z jednání sněmovny ze dne 18. června, který se objevil na sociálních sítích, prezentuje Hamáčka kontrolujícího přítomných poslanců se špatnou artikulací a s evidentními problémy při takříkajíc zaostření na monitor předsedajícího.

“Uznávám, že jsem udělal chybu. Jak omluvu jsem již minulý týden zaslal 10.000 Kč na dobročinné účely,” uvedl Hamáček v reakci pro internetový server Lidovky.cz. Podle vlastních slov si před zasedáním sněmovny dal dva “panáky” slivovice, což, jak formuloval, nebyl dobrý nápad, a to ještě v kombinaci s léky na bolesti zad, které bere.

Na margo inkriminovaného videozáznamu však konstatoval, že jde pouze o 20-sekundový fragment z více než hodinové schůze sněmovny. “Právě tehdy jsem pod vlivem kombinace alkoholu a léků pocítil nevolnost, proto jsem také požádal kolegu Gazdíka, aby mě zastoupil,” řekl Hamáček.

Pro bulvární deník Blesk se však o lécích nezmínil a mluvil o kombinaci únavy a stresu poznamenajúc, že ​​neříká, že nic nevypil, s dodatkem: Dal jsem si dva pohárky.

Je paradoxní, že právě Hamáček byl v roce 2014 za zákazem konzumace a podávání alkoholu ve všech restauračních zařízeních ve sněmovně během jejího jednání.

zdroj: hn.hnonline.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)