Čeští zbrojíři vydělají na slovenském boji proti terorismu

thumbnail

Rozhodnutí o přezbrojení Slovenské bezpečnostních složek přineslo podniku Česká zbrojovka Uherský brod “významný kontrakt a výhled na dlouhodobý byznys”.

Informaci zveřejnil zpravodajský portál iDNES.cz. Čeští zbrojíři podle něj v rámci “největšího přezbrojení bezpečnostních složek samostatné historie” Slovenska dodají 26 641 kusů služebních zbraní pro policii typů Standard, Kompakt a Subkompakt, a to s celkovou hodnotou 14,19 milionu eur. Zbylou část ze 46 000 objednaných zbraní dodá rakouská zbrojovka Glock, připomíná portál.

Česká zbrojovka vydělá i na “kontroverzním balíčku protiteroristických zákonů” přijatém slovenskou vládou po listopadových teroristických útocích v Paříži, který bude v případě podpisu prezidentem Andrejem Kiska znamenat dodávku “výzbroje pro dalších 2 500 Slovenská policistů”, uvádí český portál. Dodává, že i tato zakázka může být “jen začátkem”, přičemž cituje prohlášení slovenská premiéra Roberta Fica o investicích do rozšíření policie a armády.

“Jsme samozřejmě velmi rádi, že Česká zbrojovka uspěla v tak náročném a důkladném výběrovém řízení se svými modely pistolí CZ P-07, CZ P-09 a CZ 2075 D RAMI. O to více nás těší, že jde právě o Slovensko, které je nejen z pohledu historických souvislostí významným strategickým partnerem, a to nejen v obchodní oblasti, “cituje Dalibora Mikuš, generálního ředitele společnosti CZ-Slovensko – dceřiné firmy České zbrojovky.

Otázku týkající se využití dodávaných zbraní doporučil Mikuš směřovat “spíše na představitelů ČR”; Slovenské ministerstvo vnitra však portálu “přes sliby” neodpovědělo.

Český zpravodajský portál uvádí, že v rukou České zbrojovky je také zakázka na tisíce zbraní pro armádní složky. Po dodávkách pro českou armádu by totiž mělo ze stejného zdroje nakoupit i Slovensko, a to v souladu s memorandem o společném vyzbrojování bezpečnostních složek v rámci NATO.

Portál v této souvislosti poukazuje na otevření nového závodu České zbrojovky vybudovaného na Slovensku společně s firmou MSM Martin, která patří společnosti Excalibur Army českého podnikatele Jaroslava Strnada.

zdroj: ekonomika.idnes.cz

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)