Čína vyvíjí první bankomat rozeznávající obličeje

thumbnail

Čína jako první na světě uvedla bankomat s technologií rozpoznávání obličeje, o kterém jeho návrháři říkají, že pomůže snížit počet krádeží a podvodů.

Bankomat vyvinuli v joint venture Tsinghuanskej univerzity a firmy Tzekwan Technology v čínské východní provincii Zhejiang, uvedli South China Morning Post. Firma se specializuje na bezpečnostní ochranu finančních transakcí.

Bankomat je vybaven fotoaparátem, který uživatele vyfotí a pak fotografii porovnává s identifikační fotografií. Bude propojen i s místní policií a bankou.

Technologie zaručuje, že na výběr hotovosti nebude možné používat platební karty jiných lidí. Ačkoli se tím zabrání zneužívání karet, znamená to také, že nebudete moci vybrat peníze ani pro přítele nebo příbuzného, ​​který může být nemocný nebo do bankomatu nedokáže sám zajít.

Nové bankomaty budou také schopny zaznamenat sériové číslo bankovek vložených klienty, na ochranu proti padělkům.

Bankomat je tuzemským návrhem, i když stále ještě není jasné, která firma je bude vyrábět. Jejich start přichází poté, co vláda minulý týden odstartovala svou kampaň “Made in China,” jejímž cílem je rebranding Číny na krajinu vyrábějící vysoce kvalitní a hi-tech produkty, ne jen levné zboží.

Bankomaty v Chile a Kolumbii již používají identifikaci uživatelů pomocí otisků prstů, biometrické bankomaty se však ve většině zemí, jako jsou USA, ani v Evropě nepoužívají, vzhledem k jejich vysoké ceně a obavám ze ztráty soukromí.

zdroj: zemavek.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)