Co byste měli vědět o Středním Východě

thumbnail

Známý americký autor William Blum odhaluje ve faktech chaotickou hru USA a mainstreamových médií v procesech na Středním Východě.

Plete vás to, co probíhá na Blízkém Východě? Pak byste měli vzít na vědomí následující fakta. Zřejmě však pak budete ještě více popletená.

USA, Francie, Saúdská Arábie, Turecko, Katar a monarchie Zálivu, všichni podporovali až do nedávné minulosti Al-Káidu a / nebo Islámský stát ISIS zbraněmi, penězi a / nebo spolupachatelství.

Začalo to již v roce 1979, kdy USA nastartovaly v Afghánistánu utajené operace; šest měsíců předtím, než přišli Rusové, zavedli v jižních pohraničních oblastech Afghánistánu sousedících s Ruskem boj proti “bezbožnému komunismu” islamistickým fundamentalismem (za pomoci v USA vytištěných učebnic pro školy koránu).

Tím stvořili Al-Káidu a Taliban a předpoklady pro všechny následující katastrofy.

Mimo Afghánistánu podporovaly USA islamistických bojovníků iv Kosovu, Bosně, Lybii, na Kavkaze av Sýrii.

USA svrhly sekulární (světské) vlády Afghánistánu, Iráku a Libye, čim podpořili vzestup ISIS. Barack Obama řekl v březnu tohoto roku: “ISIS vznikl z Al-Káidy v Iráku, která se tam zformovala až po invazi USA. To jsou příklady pro neočekávané následky našeho jednání. Proto bychom měli v zásadě nejprve mířit, než vystřelím. ”

Více než milion lidí, kteří prchají před válkami Washingtonu, zaplavují tohoto času Evropu a Severní Afriku. Bůh ochraňuj americký excepcionalizmus! (nárok na světovládu, která má být prosazena silou)

Iráčtí, syrští a turečtí Kurdové bojují společně proti ISIS. Turci, úzký spojenec USA a NATO, bojují proti všem Kurdům.

Rusko, Írán, Irák a libanonský Hizbaláh podporují různým způsobem syrskou vládu v Damašku v boji proti ISIS a jiným teroristickým uskupením – i proti vychvalovaným, ale málo viditelným “umírněným rebelům” – a jsou za to Washingtonem tvrdě kritizováni.

USA využili příležitost, pod záminkou že chtějí v Sýrii bombardovat ISIS, na zničení syrské infrastruktury a ropných polí.

Rusko nebombardovalo jen ISIS, ale zaútočilo při této příležitosti i na jiné protivládní seskupení v Sýrii.

Mainstreamová Meda dosud vůbec neinformovali o plynovodu, který má vést z Kataru přes Sýrii do Evropy a následně vytisknout Rusko, nejdůležitějšího dodavatele zemního plynu do Evropy, z tohoto obchodu. Že Sýrie tento plynovod nechtěla, je zřejmě nejdůležitějším důvodem pro rozpoutání této války.

Když v roce 2011 začala občanská válka v Libyi, byly “rebelantské milice” infiltrovány Al-Káidou, bojovali proti Kadáfimu, a byly chráněny “bezletovou zónou” vyhlášenou NATO.

Politika USA vůči Sýrii byla zaměřena na vyvolávání náboženského napětí a nespokojenosti syrského obyvatelstva, čímž vyvolaly v roce 2011 počáteční protesty vůči Bašáru Asadovi, kterými současný chaos začal; tím chtělo USA od samého počátku uskutečnit změnu režimu.

Americký ministr zahraničí John Kerry prohlásil 22. října, že po skončení občanské války v Sýrii nesmí být “země rozštěpena”, musí zůstat “sekulární” a “Syřané by měli svého budoucího prezidenta” zvolit sami “. Rychlé realizaci těchto cílů stojí v cestě jen jedna osoba a to je Bašár Asad. Proč tak vášnivě nenávidí vláda USA syrského prezidenta Bašára Asada?

Dělá to proto, jak nás chce přesvědčit, že je brutálním diktátorem? Proč by to měl být důvod jejich nenávisti? Se všemi brutálními diktátory v druhé polovině 20. století, nebo v 21. století, si vlády USA (nejprve) velmi dobře rozuměli; byli podporováni a často i proti vůli utlačovaného obyvatelstva přiváděni k moci. Na seznamu (diktatur podporovaných současnou vládou USA) jsou Saúdská Arábie, Honduras, Indonésie, Egypt, Kolumbie, Katar a Izrael.

Podle mého mínění odmítá vláda USA syrskou vládu ze stejného důvodu, z něhož více než půl století odmítala vládu Kuby, již 15 let vládu Venezuely a předtím vlády ve Vietnamu, Laosu a Kambodži, v Dominikánské republice, v Uruguayi a Chile a v množství dalších států, které je možno nalézt v atlasu světa, neboť v knihách historie.

Všechny tyto vlády chtěli něco, co se dá shrnout do slova nezávislost. Chtěli zůstat nezávislé na USA a v žádném případě se nechtěli stát loutkami vlády USA; odmítali uznat Washingtonem prohlášeno státy za nepřátele a akceptovat kapitalistický způsob života za jediný možný.

zdroj: protiprudu.org

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)