Europoslanec Miloslav Ransdorf nečekaně zemřel!

thumbnail

Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf zemřel poté, co byl hospitalizován v pražském IKEMu. Do nemocnice byl převezen v bezvědomí. Informaci o jeho smrti potvrdil Právu zdroj z KSČM. Politikovi bylo 62 let.

Stres spojený se švýcarskou kauzou komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa možná vyvrcholil prudkým zhoršením jeho zdravotního stavu.

Ransdorf byl náhle hospitalizován v pražském IKEMu, kde v pátek odpoledne zemřel. Podle dostupných informací měla být příčinou úmrtí mozková příhoda.

Ransdorfa, který trpěl cukrovkou, našla v bezvědomí jeho manželka. Hospitalizaci potvrdila i Helena Suchá, která opět vystupovala jako Ransdorfova asistentka a vedoucí kanceláře, navzdory tomu, že v minulosti sama opakovaně popřela, že by pro něj jako asistentka pracovala. „Situace je vážná, informace vám podá manželka. Nebudu to komentovat,“ řekla v pátek odpoledne Suchá.

Převezení Ransdorfa do IKEMu potvrdila i mluvčí nemocnice Veronika Velcová. Bližší podrobnosti odmítla sdělit v rámci zachování lékařského tajemství a soukromí pacienta.

Miloslav Ransdorf se narodil 15. února 1953 v Rakovníku. Vystudoval filosofickou fakultu obor historie a filosofie, kde následně i působil jako pedagog. Pracoval v prognostickém ústavu a po revoluci působil jako poslanec i v komunální politice. V roce 2004 byl zvolen do evropského parlamentu, kde působil do své smrti. Byl aktérem několika medializovaných kauz, tou poslední bylo jeho zatčení ve švýcarské bance. Zanechal po sobě manželku a dceru.

zdroj: expres.cz

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)