Fico opět nešetřil muslimů na Slovensku: Nedovolíme jim vytvořit si u nás komunitu

thumbnail

BRATISLAVA – Slovenská republika musí být zabezpečena před hrozbami a jediná cesta, jak minimalizovat rizika, je zabránit vytvoření ucelené muslimské komunity na Slovensku. Ta by vznikla naplněním povinných kvót. V reakci i na události v německém Kolíně nad Rýnem, kde během novoročních oslav došlo k masovému sexuálnímu obtěžování a okradení žen, to prohlásil předseda vlády SR Robert Fico (Směr-SD).
“Nechceme, aby se i na Slovensku stalo něco jako v Německu, aby někdo obtěžoval naše ženy na veřejných prostranstvích,” deklaroval Fico. Podle jeho slov proto musí vláda udělat dvě zásadní změny ve své politice.

Vyjádření premiéra o muslimech si všiml i britský The Independent
“Budeme finanční pomoc na migrační krizi jasně orientovat zejména na ochranu vnější schengenské hranice. Dáme peníze, ale nechceme aby skončily např. V potravinových fondech, ale v bezpečnostních strukturách, které ochrání vnější hranici Schengenu. Jen tak se zastaví neregulované migrační toky,” řekl premiér.

Druhá změna podle něj spočívá v tom, že SR nejenže odmítá povinné a trvalé kvóty, ale ani dobrovolně neučiní vláda žádné rozhodnutí, “které by vedlo ke vzniku ucelené muslimské komunity na Slovensku”. “Toto je jediná cesta, jak eliminovat rizika,” zdůraznil Fico.

Sexuální útoky v Kolíně
Asi 90 žen policii oznámilo, že jejich v samém centru města, v blízkosti kolínské katedrály během oslav příchodu nového roku sexuálně obtěžovali mladí, údajně převážně opilí muži, kteří se jim vyhrožovali a okradli jejich.

Podle šéfa kolínské policie byly zřejmě pachatelé “arabského nebo severoafrického” původu. Dvě ženy nahlásili znásilnění. Skupinky mužů ženy obklopili, ochytávali a ve většině případů, kdy odpoutali jejich pozornost, i okradli.

zdroj: aktualne.atlas.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)