Filmová a televizní akademie oznámí nominace na České lvy

thumbnail

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) oznámí dnes nominace na své výroční ceny Český lev, které předá 5. března v pražském Rudolfinu. Na tiskové konferenci bude udělena Cena filmových fanoušků a cena za Nejlepší filmový plakát. Skleněné sošky z dílny Jakuba Berdycha převezmou laureáti ve Dvořákově síni během večera, který v přímém přenosu uvede Česká televize.

Sošky Českého lva letos poprvé vytvořila sklářská a designérská společnost Lasvit, která už vyrobila například trofeje pro vítěze Tour de France. Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) je předá 21. února ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. ČTKČFTA – Gabriel Urbánek
Šanci získat Českého lva mají tvůrci více než 50 celovečerních hraných snímků či dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2015. Novinkou jsou tři soutěžní kategorie v oblasti televizní tvorby, v nichž bude též udělován Český lev. Navíc může ČFTA rozhodnout o ceně za mimořádný počin v oblasti audiovize.

Akademie byla založena v roce 1995, v roce 2013 prošla transformací na zapsaný spolek. Jejím hlavním cílem je podporovat a propagovat tuzemské kinematografické umění v České republice i v zahraničí a vytvářet podmínky pro rozvoj českého filmu. Od roku 1993 uděluje České lvy a nominuje české filmy na zahraniční ceny. ČFTA má 242 členů.

Konkurenční Ceny české filmové kritiky budou předány už v sobotu 23. ledna. Největší naději mají snímky Domácí péče, Kobry a užovky a Ztraceni v Mnichově, nominované za nejlepší film, scénář i režii.

zdroj: ceskenoviny.cz

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)