Jágr zásadním faktorem úspěchu: Celá Florida děkuje legendě!

thumbnail

SUNRISE – Nezlomná trpělivost, nezaměnitelný Jaromír Jágr a spolehlivý Roberto Luongo. Tři zásadní faktory, které vyústily v senzační jízdu hokejistů Floridy zámořskou NHL. Panthers v ní neprohráli od 12. prosince 2015 a do hlediště si hledá cestu stále více diváků.

“Posledních šest týdnů bylo opravdu úžasných,” říkal pro server sportsnet.ca trenér Gerard Gallant, který se společně s generálním manažerem Dalem Tallon dočkal prodloužení smlouvy.”Je příjemné vidět ze všech stran úsměvy. Lidé tvrdí, že je to byznys. Ale pro nás v této chvíli rozhodně ne. Jsme banda kluků, co si spolu užívají hokej,” připomněl obránce Erik Gudbranson. “Roky se hledalo světélko na konci tunelu. Není to o tom přivést hráčů, kteří se jeví jako dobří nebo se vejdou do platového stropu. Jde o nalezení správného mixu. O hokejistů, kterým není cizí kolektivní hra, postaví se jeden za druhého a věří tomu vedle sebe. Dlouhá léta jakoby tu byli otáčivé dveře. Premlelo se mnoho hráčů, ale věděl jsem, že v klubu mají vypracovaný dobrý plán. Konečně Florida je z několika důvodů dobré místo, kam jít a hrát hokej. ”

Aktuální deseti zápasová vítězná šňůra vešla do dějin jako klubový rekord “panterů”. Roberto Luongo pochytal 100 z posledních 102 střel soupeřů a pokud bude dál takto krotit soupeřovy ofenzívy, s kanadskou reprezentací dvojnásobný olympijský vítěz by jako 37-letý mohl začít koketovat s Vezinovy ​​trofejí určenou nejlepšímu brankáři. A nejproduktivnější panter Jaromír Jágr, co chvíli 44-letý český fenomén? To je opravdu samostatná kapitola.

“Těchto chlapců netřeba trénovat. Oni vám pomáhají při koučování,” podotkl Gallant. Jágr má pátý klub za šest let, ale sluneční Florida mu svědčí více než New Jersey, Boston, Dallas i Philadelphia. “Hraje jako 35-letý a téměř každý den spásy s médii,” připomíná zmíněný server. Český útočník nastřílel 14 branek a přidal 15 asistencí v 37 zápasech. “Neustále na sobě tvrdě pracuji, protože nechci na ledě zanechat ropačitý dojem. Nechci být ten, co hraje špatně a kazí dojem z celé formace. Někdy se to stane, za co se ospravedlľujem,” říká osobitě.

I v defenzivě má ​​Florida ostříleného “mazáka”, vždyť 36-letý Brian Campbell se blíží k tisícům duelu v NHL. “Užíváme si život, na ledě nám to jde. Rozdíl je nyní v mladých chlapcích, kteří se stávají lídry. Huberdeau, Barkov, Ekblad, oni musí vést tým a ne jen být vedeni.”

Dvaapadesátiletý Gallant nepojedol všechny trenérské moudrosti světa a implementoval do své práce nové trendy. “Učím se pracovat s analýzami, pokud mám být upřímný,” prozradil bývalý dlouholetý útočník Detroitu. “Máme na to specialisty, kteří nám ukazují věci z jiného úhlu pohledu. V minulosti jsem to při koučování nevyužíval, ale je zde na to prostor a může nám to pomoci. Jsem ochoten naslouchat.”

Florida je s 52 body na čele Atlantické divize a druhá ve Východní konferenci.

zdroj: sportky.zoznam.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)