Jak čeští ministři pohrdají národem

thumbnail

Písemné interpelace poslanců na členy vlády, které jsou pravidelně ve čtvrtek od devíti do 11 dopoledne, se tentokrát nekonaly. Do jednacího sálu totiž nedorazil žádný ministr, kterého chtěli zákonodárci interpelovat. V kuloárech se procházel pouze šéf resortu kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).Opozice si na nízký počet ministrů na interpelacích stěžuje už dlouho. „Je to skandální,“ prohlásil ve čtvrtek šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

„Považuji to už za pohrdání Sněmovnou i demokracií. Nepomohly výzvy předsedy Sněmovny ani sliby premiéra, ministři jednoduše nepovažují za důležité a nutné se na interpelace vůbec dostavit,” stěžoval si předseda poslaneckého klubu TOP 09 a STAN František Laudát.

Členové vlády přitom dopředu vědí, zda je chce někdo písemně interpelovat. Dotazy měly mířit například na ministra vnitra Milana Chovance, premiéra Bohuslava Sobotku (oba ČSSD), ministra zemědělství Mariana Jurečku(KDU-ČSL) nebo šéfa státní kasy Andreje Babiše (ANO). Většina se z interpelací omluvila z pracovních důvodů.

Stanjura: Babiš si radši dělá kampaň

„Je variabilní týden, vláda si prosadila, že bude jednání. Teď tady nikdo není. Babiš si už tři dny jezdí po kampaních, jak jsem se dočetl v médiích,“ zlobil se Stanjura. Právě Babiš a Chovanec přitom mají při interpelacích nejhorší účast.

„Včera byl (Babiš) na debatě se studenty pardubické univerzity, dnes je nemocný,“ vysvětlila jeho mluvčí Lucie Kubovičová.

Na nezájem si dříve stěžovala ČSSD

Stanjura dodal, že se ODS poradí s ostatními opozičními stranami, jak by se dala účast členů vlády na interpelacích zvýšit. „Tohle musí skončit,“ dodal.

Nezájem o interpelace ale není nic nového. Když byla v minulém volebním období ČSSD v opozici, stěžovala si stejně. Po usednutí jejích členů do vládních lavic se však situace opakuje.

zdroj:novinky.cz
Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)