Kolaps západní ekonomiky a financí: z Atlantiku zmizely velké nákladní lodě.

thumbnail

Atlantský oceán je poprvé v historii bez velkých nákladních lodí: není komu prodávat. Index BDI na historickém minimu.

Znepokojivá zpráva ruského Ministerstva obrany (MO) pro vnitřní potřeby Kremlu dnes oznamuje, že Ruské federální námořní síly včera ohlásili, že celý Atlantický oceán je zcela bez velkých nákladních lodí – což je podle zprávy stav, ke kterému ještě nikdy v moderní historii nedošlo.

Podle této zprávy byla ohromující informace o tom, že Atlantický oceán je nyní zcela bez velkých nákladních lodí, obsažená v tajné sekci zprávy ruské Severní flotily pro MO, týkající se její schopnosti provádět operace v různých oblastech v roce 2016.

Mezi lodě, které podle zprávy zmizely z Atlantského oceánu, patří lodě velikosti Panamax a New Panamax, a všechny typy nosičů tekutých hmot (ropa / tekutý přírodní plyn), včetně supertanker VLCC a ULCC (Very Large / Ultra Large Crude Carriers).

Druhotným potvrzením tohoto ohromujícího stavu je zpráva analytiků Severní flotily, sledujících databázi lodních dodávek INTTRA a index Baltic Dry (BDI), který spadl nejníže v historii – to způsobilo, že německá Deutsche Bank včera varovala, že “přichází dokonalá bouře”.

Zpráva MO vysvětluje, že portál INTTRA umožňuje odesílatelem, adresátem a nelodným dopravcem přes jediný web komunikovat s loděmi, av mnoha ohledech znamená pro námořní průmysl totéž, co globální distribuční systém (GDS) pro letecký průmysl. BDI je globální index, který poskytuje odhad cen surovin pohybujících se na moři, a obsahuje 23 lodních cest měřených na bázi časového charteru; zahrnuje nákladní lodě velikostních kategorií Handysize, Supramax, Panamax a Capesize, přepravující různé “suché” komodity včetně uhlí, železa, zlata a obilí.

Kombinace faktu, že tyto největší nákladní lodě opustily Atlantský oceán, a faktu, že index BDI spadl na minimum, je podle zprávy “jasným a mocným” signálem blížícího kolapsu západní ekononomiky / bankovnictví. Totéž se ukázalo i při finanční krizi v letech 2007-2008, kdy tyto dva faktory také přesně ukázali, co přijde – a podobně dochází ke krachu světových burz i během prvního týdne nového roku 2016.

Dalším potvrzením tohoto historického vyprázdnění Atlantského oceánu je podle zprávy pozorování z listopadu 2015, kdy v Mexickém zálivu u Galvestonu v Texasu stály dvě míle dlouhou řadu ropných tankerů, které neměly kam dovézt svůj náklad. Situace dosáhla takových kritických proporcí, že před třemi týdny byly další ropné tankery na cestě z USA směrem do Evropy nuceny na Atlantském oceánu se obrátit zpět, protože také nikde nebyl kupující pro jejich náklad.

Zpráva však také chmurné dodává, že i když z Atlantiku zmizely velké nákladní lodě, nelze totéž říci o lodích válečného námořnictva Spojených států (USN), jejichž nákladní lodě třídy Lewis a Clark dále pokračují v nepřetržitých dodávkách zbraní do Saúdské Arábie – a tam veškerý objem těchto zbraní a munice končí v rukou teroristů Islámského státu operujících ve válečné zóně Levante.

Proč Obamův režim nadále pokračuje ve vyzbrojování těchto teroristů Islámského státu prostřednictvím dodávek zbraní loděmi United States Navy? Zpráva konstatuje, že je to “mimo jakékoliv chápání”. Totéž říká i výrok bývalého vrcholného představitele Reaganovy vlády Davida Stockman, který ve svém včera publikovaném vědeckém článku nazvaném Už dost! Je čas poslat ten opovrženíhodný rod Saúdů na smetiště dějin otevřeně říká:

“… Už po více než čtyři desetiletí je washingtonská politika na středním východě smrtelně chybná a stále více kontraproduktivní a destruktivní. Krize vyvolaná minulý víkend 30-letým saúdské princem s horkou hlavou, který je synem krále a dědicem trůnu, pouze ujasnila, co už je dávno pravdou.

To znamená, že politika Washingtonu na Středním východě je založena na předpokladu, že odpovědí na vysoké ceny ropy a energetickou bezpečnost je rozmístění páté flotily v Perském zálivu. A na předpokladu, že s tím související spojenectví s jednou z najzkorumpovanejších a nejzaostalejších tyranii v moderním světě je pojistkou pro regionální stabilitu a americkou státní bezpečnost.

Nic nemůže být vzdálenější pravdě. Rodina Saúdů je pohromou lidstva, která měla být odstraněna již před desítkami let, a právě tak i její imperiální politováníhodné hýčkání Washingtonem, obrovské dodávky zbraní a politická podpora. ”

Pokud jde o americký lid, jemuž Obamův režim a jeho hlavní zpravodajství nedovolí dozvědět se o této vážné situaci v Atlantském oceánu, zpráva uzavírá, že jako vždy vláda dává přednost tomu, aby jí kdysi velký lid byl v budoucnu vyděšený a zmatený, než aby mu poskytla pravdivé informace, aby se mohl připravit na bouře, které hrozí brzy.

zdroj: orgo-net.blogspot.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)