Konec očkem na punčochách: Stačí udělat TUTO jednoduchou věc!

thumbnail

Určitě to znáte i vy. Spěcháte na důležité setkání a najednou si všimnete, že vaše nové punčochy mají to nenáviděné očko. Jak je to možné? Vždyť při oblékání jste se snažili zacházet s jemným materiálem co nejšetrněji. Nezbývá vám nic jiného, ​​než očko dokonale zamaskovat průsvitným lakem, nebo sáhnout po nových punčochách.

Co byste řekli na to, kdyby existoval jednoduchý způsob, jak podobné nepříjemnosti nadobro vymazat ze svého života? My jsme ho pro vás skutečně našli a je úžasně jednoduchý!

Postup:
Stačí, když nové punčochy jednoduše vyberete z obalu, namočíte pod studenou tekoucí vodou, vložíte do plastového sáčku a na noc uložíte do mrazáku. Druhý den punčochy jednoduše vyjměte a nechte rozmrazit.
Jak to funguje? Mráz dokáže několikanásobně posílit pevnost vláken a způsobí, že riziko narušení povrchu se výrazně sníží. Minusové teploty v mrazničce zastaví pohyb molekul, které se při pokojové teplotě opět uvolní a uspořádají. Tím se mezi molekulami zmírní tlak a spolu s ním i riziko, že se povrch punčoch poškodí. Punčochy vydrží v neporušeném stavu mnohem déle!

zdroj: tojenapad.dobrenoviny.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)