Levitace bytových doplňků se stala realitou. Projekt Air Bonsai překračuje zákony gravitace

thumbnail

Nejstarší vědecká teorie o působení gravitace se zdá být překonána.
Projekt Air Bonsai totiž představil levitující rostlinu.
Bonsaje se na světě pěstují již několik tisíciletí.

Zdá se, že Newtonův zákon, nejstarší vědecká teorie o gravitačním působení mezi tělesy, má trhlinu. Alespoň tomu napovídají rostliny, které se doslova vznášejí ve vzduchu. Samozřejmě se jedná o technologickou vychytávku, jen aplikovanou na neobvyklém místě. Informoval o tom zpravodajský server The Verge.

Levitující bonsaj není hříčkou přírody, nýbrž svých vynálezců. Ti jednoduše oddělili rostlinu od květináče pomocí magnetů, které umístili do obou segmentů. Rostlina se tak v rámci působení magnetického pole “vznáší” nad svým původním příbytkem. Samotný strom s kořeny i půdou dostal název “little star”, květináč spolu s magnetickou základnou je “energy base”.

Do domácností míří interaktivní lednička: Inspiruje, nakupuje a monitoruje stav potravin – čtěte ZDE
Inovativní projekt Air Bonsai se objevil na crowdfundingovém portálu KickStarter, kde autoři původně plánovali vydělat 80 000 dolarů (1 998 400 korun). Během pár dní ale zvládla létající bonsaj vydělat téměř dvojnásobek. Podobné portály vznikly jako podpora začínajících podnikatelů.

Mechanismus Air Bonsai má pochopitelně několik vad na kráse. Rostlina například nesmí dosáhnout vyšší hmotnosti, než je magnetický aparát schopen zvládnout. Další potíže přicházejí se zaléváním. Zatím ale pohled na vznášející se strom nedostatky vyvažuje.

Pěstování bonsají patří ke starým asijským tradicím. Historie jejich šlechtění není přesně zmapovaná, odhaduje se však několik tisíciletí před naším letopočtem. Jedná se o zmenšeninu stromů, které místo zahrady rostou v miskách a květináčích. Samotné slovo bonsaj znamená v překladu “strom v misce”, zdařilá miniatura musí mít podobu původního stromu.

zdroj: life.ihned.cz

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)