Loňské tragédie potopili Malaysia Airlines

thumbnail

Letecká společnost Malaysia Airlines, kterou loni postihly dvě letecké katastrofy, “technicky” zbankrotovala. Řekl to v pondělí její nový generální ředitel Christoph Mueller, čímž poukázal na nutnost restrukturalizace firmy, v jejímž rámci se počet zaměstnanců sníží o třetinu a zruší se některé mezinárodní linky.

“Technicky jsme zbankrotovaly … zhoršování výsledků společnosti se začalo dávno před tragickými událostmi roku 2014,” uvedl Mueller. Firmu Malaysia Airlines, která pro ostrou regionální konkurenci už léta vykazovala ztrátu, loni vážně postihly dvě od sebe nezávislé katastrofy. V březnu 2014 zmizel nad oceánem let MH370 s 239 pasažéry na palubě. V červenci téhož roku nad povstaleckým územím na východní Ukrajině sestřelili let MH17, přičemž zahynulo všech 298 cestujících.

Společnost Malaysia Airlines v pondělí informovala, že z právního hlediska Malaysian Airline System Bhd zaniká a nahradí ji nový právní subjekt zdroj: . Letecký přepravce zároveň potvrdil realizaci již dříve zveřejněného plánu, který počítá se snížením počtu zaměstnanců o 6 tis. na 14 tisíc. “Zůstaneme mezinárodním přepravcem s mezikontinentálními spojeními,” řekl Mueller. Poznamenal, že ačkoliv některé mezinárodní linky firma zruší, neexistují plány na její změnu na regionálního přepravce. Dodal, že Malaysia Airlines nebude redukovat síť svých domácích linek. Opatření v oblasti kapacity firmy podle jejího generálního ředitele budou znamenat, že na některých linkách nasadí menší letadla, zmenší frekvenci přepravy na jiných linkách a některé linky zcela zruší.

zdroj: spravy.pravda.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)