Maďarsko je první zemí EU, která se připojila k čínskému projektu “Silk Road”

thumbnail

Maďarsko se stalo první evropskou zemí, která se připojila k čínskému projektu “Silk road,” zaměřeného na posílení vazeb mezi Asií a Evropou, rozvoj obchodu a infrastruktury v regionu.

Ministři zahraničních věcí Číny a Maďarska podepsali v Budapešti memorandum o porozumění pro projekt New Silk Road, známý také jako projekt “One Belt, One Road,” oznámil čínský ministr zahraničních věcí v prohlášení zveřejněném na své internetové stránce, jak uvádí agentura Reuters.

Čínský prezident Xi Jinping v březnu řekl, že doufá, že objem obchodu mezi všemi účastníky projektu za období deseti let překročí 2,5 bilionů dolarů.

Maďarsko doufá, že zintenzivní spolupráci s Čínou, která může urychlit výstavbu železnice mezi Maďarskem a Srbskem a dalších infrastrukturních projektů, řekl prezident země János Áder, jak ho citovalo čínské ministerstvo zahraničních věcí. Čína se také podílí na financování a budování železnice mezi Maďarskem a Srbskem.

Čínská vláda chce investovat desítky miliard dolarů do podpory projektu, který zahrnuje výstavbu železnic, silnic, energetických sítí, plynovodů a ropovodů, námořních a dalších článků infrastruktury z celé střední, západní a jižní Asie do Evropy, čímž se rozšiřuje propojení mezi Východem a Západem.

zdroj: zemavek.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)