Mainstreamová snaha o podrobení lidského rozumu

thumbnail

Proč je cenzura, propaganda, zkreslování a zamlčení faktů standardní praxí? Proč jsou mainstreamová média často náustkem chamtivé moci? Proč exponovaná tisk vodí čtenářů za nos? Proč nás rádia zahlcují bezvýznamnými skandály takzvaných osobností? Proč se mladí novináři neučí chápat mediální agendu a přinášejí pod váhou autority svých bossů falešnou neutralitu? Učí jejich univerzity, že podstatou mainstreamového média není informace, ale moc?

Ptejme se tyto naléhavé otázky i dnes, když média bubnují spolu s politiky a válečnými štváči do konfliktů. Pravdu obracejí naruby novináři včetně těch, kteří podporovali lži o nukleárních zbraních v Iráku 2003, kde se následně prolévala krev nevinných, což nebyl ojedinělý případ. Éra, kterou žijeme, je tak nebezpečná a vnímání veřejnosti natolik zkreslené, že propaganda už není “neviditelná vláda” jak ji nazval Edward Bernays. Je to vláda. Vládní nám přímo, bez strachu a útočí na naše vnímání světa, na schopnost oddělit pravdu od lží. Máme mediální boje, cenzorů, tvorbu nepřátel – gigantickou montážní linku z poslušných klišé, překrucování pojmů a falešných předpokladů.

Uplynulo století od první velké války. Reportéři byli odměňováni a výzdobě šlechtickým titulem za své mlčení a tajné dohody. Britský premiér se tehdy svěřil CP Scottovi z manchesterského novin: “Kdyby lidé věděli pravdu, válka zítra skončí. Ale samozřejmě ji nevědí a vědět nemohou. ”

Carl Bernstein v roce 1977 odhalil, že více než 400 novinářů a zpravodajských manažerů pracovalo pro tajné služby. Němec Udo Ulfkotte šokoval přiznáním, že od agentů CIA přijímal novinové články, které publikoval pod svým jménem. Šokující? Tajné služby si celé dekády zajišťují poslušnost tradiční tisku a televizních stanic, což odhalil i Richard Norton-Taylor ve Velké Británii.

“Děkujeme Washington Post, NY Times, magazínu Time a dalším velkým publikacím, jejichž ředitelé navštěvovali naše setkání a respektovali své sliby mlčenlivosti 40 let. Bylo by nemožné rozvinout náš plán pro svět, kdybychom byli vystaveni světlům publicity během těchto let. “To jsou slova Davida Rockefellera z mítinku klubu Bilderberg v německém Baden-Baden, v červnu 1991. Mainstreamová média a jejich dobře placené peloton se sklánějí před cíli inzerentů a stále užšího kruhu vlastníků či konglomerátů. Není tedy pro ně vhodné přijímat postoj nebo poskytnout příběh, který by poškodil širší zájmy vyvolených. Jak řekl John Swinton na večírku New York Press Club: “Neexistuje nic takového jako nezávislý tisk. Kdo z vás by byl tak pošetilý a napíše svůj názor, brzy je na ulici a hledá nové zaměstnání. Prací žurnalisty je zabíjet pravdu, bezostyšně lhát, překrucovat, hanobit, plazit se u nohou kapitálu a prodávat svou vlast za denní chléb. Jsme nástroji a vazaly bohatých mužů za scénou. Jsme intelektuální prostituty. ”

Zpravodajství se přeměňuje na kampaň s rétorikou studené války. Cílem je pojmenovat “démona” a trhat na kusy. Máme přechovávat povinnou nenávist k agentovi “Osman” Bin Ládinovi, později k Husajn, Kaddáfímu, dnes k Bašáru Asadovi, Číně, Rusku a mnoha dalším, kterých nám určí. Máme věřit, že 11. 9. 2001 fyzikální zákony neplatily a NATO nás chrání před terorismem, který v žádném případě nepodporuje. Občas zmizí i celý stát. Saúdská Arábie, zdroj extremismu a Západem podporovaného teroru, není tématem kromě případů, kdy jde o změnu cen ropy. Jemen snáší 12 let útoků amerických dronů. Kdo o tom ví? Koho to zajímá?

Důležité otázky běžného člověka, který si za koncesionářské poplatky kupuje iluze, jsou eliminovány. Kritik s logickými otázkami je okamžitě označen za hloupý a nevzdělaný plebs. Skepticismus a fakta zpochybňující oficiálně příběhy už téměř zavání trestným činem. Politická korektnost nám přináší jediné a nezpochybnitelné pravdy, které se očím a uším veřejnosti zopakují tisíckrát. A tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou.

Všichni se máme povinně těšit z největšího blahobytu, nekonečné svobody a demokracie. Potravinová soběstačnost a vlastní průmysl sice zkolaboval, ale není třeba se obávat. Bohatství, které je přesouvány zdola nahoru akumulací majetku je oslavováno svědomitý médii jako růst, prosperita a svobodná volba. A na naší “spáse” přece dlouhodobě pracují transatlantičtí spojenci, kterým jsme poníženě předali suverenitu a jejichž na obrazovkách vidíme přes ódy hollywoodských projekcí.

Mainstreamová fatamorgána útočí na své oběti nepřetržitě. Oddělení psychologických operací a vlád mají připravené scénáře na každý den. Zabezpečují kontrolu vašich myšlenek útokem na emoce a pudy, šíří strach, pronikavě osočují a více se zabývají malichernými aférami než vykazovaný faktů vyváženým způsobem. Dezinformace, masová propaganda a kognitivní infiltrace je prací na plný úvazek a hlavní proud ztrácí důvěryhodnost inteligentního občana, který se dnes musí namáhat čtením mezi řádky.

zdroj: zemavek.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)