MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA – Rusové varují: Pokud USA spustí operaci v Sýrii, vypukne III. světová válka

thumbnail

MNICHOV – Ruský premiér Dmitrij Medveděv řekl, že nasazení pozemních sil v Sýrii by mohlo vést k vypuknutí třetí světové války. Informovala o tom dnes agentura AP.

V rozhovoru pro německý list Handelsblatt Medveděv dále uvedl, že “pozemní operace by vtáhla do válečného konfliktu všechny, kteří by se jí zúčastnili”. Na otázku, jak hodnotí nedávný návrh Saúdské Arábie vyslat do Sýrie pozemní jednotky, Medveděv odpověděl: “Američané a naši arabští spojenci musí zvážit, zda chtějí nebo nechtějí permanentní válku.”

Medveděv zároveň kritizoval západní mocnosti za to, že v Sýrii odmítají spolupracovat s Ruskem, přičemž dodal, že kontakty na úrovni ministerstev obrany mezi Moskvou a Západem jsou jen sporadické.

NATO zvažuje účast v boji proti Daeš

Severoatlantická aliance zvažuje účast v koalici, která v Sýrii bojuje proti radikálům z Daeš. Řekl to včera podle agentury AFP v Bruselu americký ministr obrany Ashton Carter. Aliance jako celek dosud do koalice přímo vstoupit odmítala, přestože se do ní různým způsobem zapojilo 28 členských států NATO.

“Díky vedení generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga zvažujeme možnost, že by se NATO přidalo ke koalici jako řádný člen,” uvedl šéf Pentagonu.

zdroj: topky.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)