Na Berlinale se dostaly zatím dva české filmy

thumbnail

Dva české snímky se dostaly do programu filmového festivalu Berlinale, který se uskuteční v únoru v německé metropoli. V sekci Panorama se představí film Já, Olga Hepnarová, do sekce filmů pro mládež Generation 14+ zařadili pořadatelé snímek Ani ve snu!.

Úplný program filmové přehlídky, především pak hlavní soutěže, zatím není znám a není vyloučeno, že se v něm objeví i další české snímky.

Film Já, Olga Hepnarová režisérů Petra Kazdy a Tomáše Weinreba popisuje případ ženy, která v roce 1973 v Praze úmyslně najela autem do skupiny lidí a osm jich zabila. Za svůj čin byla o dva roky později jako poslední žena v Československu popravena.

Film režiséra Petra Oukropce Ani ve snu! bude součástí festivalové sekce Generation 14 , která se zaměřuje na současnou světovou tvorbu pro děti a mládež. Romantický snímek se odehrává v prostředí parkouristů, tedy mladých lidí, kteří využívají městské prostředí k akrobacii, a pracuje se směšováním reality a fantazie.

Berlinale se jako první velký evropský filmový festival v roce bude konat od 11. do 21. února 2016. Jeho vrcholem bude sobota 20. února, kdy porota vedená americkou herečkou Meryl Streepovou vyhlásí držitele Zlatého a Stříbrného medvěda.

zdroj: novinky.cz

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)