Na Slovensku se spouští nová celoplošná televize ON TV. Nebude mainstreamová.

thumbnail

Do Slovenské mediálního světa přichází nová televize. IN TV bude mít nemainstreamový charakter a objeví se v ní Norbert Lichtner a Ľubomír Huďo

IN TV vznikla z původní regionální TV Karpaty, takže nevznikne na základě nové licence. Společníky jsou podle obchodního rejstříku společnost Key Art Agency, Maria Eibl a původní vlastník TV Karpaty Július Greguš. Jednatelem je Maria Eibl s trvalým pobytem v Rakousku.

Člověk, který televizi prakticky připravuje je Norbert Lichtner, který založil i internetové rádio Svobodný vysílač, které se věnuje kritickým tématům ve společnosti i politicky nekorektně. Za krátký čas si rádio získalo několik desítek tisíc posluchačů, kteří ho finančně podporují.

Zástupci televize v současnosti kontaktují operátorů s žádostí o zařazení do nabídky. “Registrujeme jejich zájem, zatím jsme nerozhodli o jejich zařazení,” řekl pro webový portál Omédiách.com mluvčí UPC Jaroslav Kolár. Testovací vysílání chce IN TV spustit 1. prosince, začátek živého vysílání má naplánovaný na konec ledna 2016.

Televize bude sídlit na Klášterského ulici v Bratislavě. Má již svou internetovou stránku, kde ohlásila, že bude vysílat zpravodajství, diskusní pořady, dokumentární filmy a vzdělávací programy. V jedné z pořadů “čudo” se bude věnovat i světu kolem IT.

Hlavní večerní zpravodajství bude přinášet pořad “Informační válka” – něco jako televizní noviny s podtitulem “nemainstreamový pohled na události ve společnosti”. Jak název prozrazuje, pořad bude moderovat Norbert Lichtner, bývalý redaktor v Svobodném vysílači, který v současnosti vede občanské sdružení InfoVojna. Objeví se také v relaci s názvem “Zahraniční zpravodajství bez politické korektnosti”, kde bude stálým hostem také známý bývalý redaktor Svobodného vysílače Ľubomír Huďo.

zdroj: hlavnespravy.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)