Německá média bijí na poplach: Merkelová totálně izolovaná, vzpoura střední Evropy!

thumbnail

Vzpoura proti Merkelové. Německá média a komentátoři hodnotí výsledky setkání lídrů zemí V4 jako tvrdou reakci vůči německému diktátu. Zároveň kritiku schytala i samotná Merkelová. Je na čase, aby Německo změnilo politiku a Merkelová přestala být taková umíněná, píší komentátoři.

Země Višegrádské skupiny (V4) se na pondělním summitu v Praze jasně postavili proti politice německé kancléřky Angely Merkelové v uprchlické krizi. Shodují se na tom komentátoři v německých médiích. Podle nich je Německo v Evropské unii se svým postojem stále izolovanější.

“Čtyři proti Merkelové. Povstání proti německé uprchlické politice,” otevírá svůj komentář bonnský deník General-Anzeiger. Podle něj Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko sjednotily v Praze svou pozici v uprchlické krizi a chystají se na střet s “koalicí ochotných zemí”, které německou kancléřku podporují. “Brzy se všichni bojovníci setkají u kulatého stolu na summitu. Najde se tam evropské řešení? Nebo se rozejdou roztříštění?” ptá se deník.

"Čtyři východoevropské členské země EU organizují odpor proti uprchlické politice kancléřky," napsal deník Tagesspiegel. "Spolku vytvořenému před 25 lety v maďarském městě Visegrád tehdy šlo o bezproblémovou integraci do EU. Nyní usiluje především o to vymezit se proti německému kurzu v uprchlické politice," uvedl deník.

"Všechny významné východoevropské státy využívají Visegrádská fórum, aby se postavili proti kancléřčině politiky vůči uprchlíkům. Pro Angelu Merkelovou je špatné, že spolu s nimi budou na nadcházejícím summitu hlasovat proti Německu i další Evropané," napsal deník Die Welt.

"Nikdy v minulosti Berlín tak arogantně nezanedbával zájmy svých partnerů v EU. Kancléřce za to v Bruselu vystaví účet," napsal deník o nadcházejícím summitu. "Od vzniku Evropského společenství ještě nikdy nebyla Spolková republika v Evropě tak izolovaná. Na vině je z velké míry paličatost Merkelové," uvedl také Die Welt.

"S ohledem na evropskou stabilitu je nejvyšší čas, aby (německá) vláda změnila svou politiku a přešla od morálního velikášství k umírněnosti a k ​​pragmatismu," uzavřel deník.

zdroj: topky.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)