Německé ženy hromadně kupují slzné spreje či paralyzéry na sebeobranu

thumbnail

V německých obchodech v poslední době si ženy hromadně kupují slzný sprej (“pepř”) či paralyzér na sebeobranu. Jsou totiž znepokojeny silvestrovskými útoky a již přestávají věřit, že jejich stát před migranty ochrání.

Německá obchodnice prodávající zbraně Katja Triebelová eviduje “zvýšení prodeje slzného spreje a zbraní plněnými takovým kořeněným sprejem, a také různých paralyzérů”. Kupovali by jistě i další jiné prostředky na sebeobranu, ale ty jsou už v Německu pro běžné občany zakázáno.
Už to je dost, že se alespoň toto může koupit, protože zbraně plněné kořeněným sprejem jsou např. ve Velké Británii nezákonné. Paní Triebelová je ve svém obchodě může prodávat bez licence, a tak nachází náhlý nárůst zájmu o ně i mezi jejími přáteli a kolegy, kteří chodí k ní vyzkoušet si je. Láká je i zastřílet si ostrými náboji, ale to je možné pouze v rámci střelnic.
Německé kolínské noviny Express přinášejí vyjádření prodavače z obchodu Globetrotter: “Jsme úplně vyprodaní. Každý den objednáváme nové zboží, ale poptávka vždy převyšuje nabídku … většinou jde o ženy, které si (slzný sprej) koupí pro sebe nebo pro své dcery a přítelkyně. ”
Ženy se prostě bojí, mají strach z dalšího podobného řádění, které se událo během silvestrovských oslav. Na základě toho, jak “liknavá” orgány bezpečnosti zasahovaly a následně vyšetřovali celou záležitost, přestávají věřit, že je mohou bezpečně ochránit, a raději se spoléhají sami na sebe.
Podobný obrovský zájem o prostředky k sebeobraně není jen v Kolíně, k sexuálním útokům na ženy došlo iv jiných německých městech. Dokonce i severozápadní Oberhausen v posledních dnech také eviduje zvýšenou poptávku po daném zboží. Některé zákaznice však byly mladé ženy studující na univerzitě v Kolíně nad Rýnem, který se jako centrum útoků na Silvestra vzpomínal asi nejvíce.
Občané žijící v Německu se stále více obávají příchozích migrantů, a ani se tomu nějak zvlášť nelze divit. Breitbart London hlásil ještě v prosinci, že v okolí Drážďan jistý nejmenovaný majitel “army shopu” pod názvem Laubegaster Wach, prodávající kromě sportovních potřeb i různý vojenský materiál včetně zbraní, umístil u vchodu upozornění, že obslouží jen lidi s německým pasem. Napsaný je arabsky, albánský, persky, v somálském i bosenském. Je to vlastně upozornění, zjevně zaměřené na cizince. Není tam ani “obecně srozumitelná” angličtina, zda domácí němčina. Omezení se “domácích” netýkají.
Některým se to zdá “rasistické”, ale jde vlastně o opatření vycházející z obavy, že cizinci by tyto zbraně mohly nezákonně zneužít.

zdroj: hlavnespravy.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)