Německý mistr světa unikl v Dubaji smrti. Měl obrovské štěstí

thumbnail

Dubaj – Může mluvit o obrovském štěstí. Německý fotbalový brankář Rob-Robert Zieler totiž zřejmě jen těsně unikl smrti. Mistr světa z roku 2014 slavil příchod nového roku v Dubaji v hotelu, který zachvátil rozsáhlý požár. A jeho pokoj kompletně celý vyhořel.

Po náročné podzimní části bundesligy se rozhodl pro odpočinek v jednom z nejluxusnějších hotelů v Dubaji. Se svou partnerkou se ubytoval v komplexu Address Downtown v samém srdci města. Stačilo ale málo a příjemný pobyt se rychle změnil v peklo.

Právě na Silvestra, jen několik hodin před velkolepými oslavami, totiž začal 63patrový mrakodrap hořet. “Při vypuknutí požáru jsme naštěstí nebyli ve svém pokoji,” zdůraznil Zieler. A dobře ví, co říká. Jeho pokoj ve 12. patře totiž celý vyhořel. Německý reprezentant se svou partnerkou naštěstí v tu chvíli večeřel v restauraci v přízemí.

Po vypuknutí požáru byli všichni hosté evakuováni do bezpečí a do hotelu už zpátky pochopitelně nesměli. “Zůstalo nám jen to, co jsme zrovna měli na sobě,” dodal Zieler, který měl v pokoji pochopitelně i pasy. Musel se proto obrátit na německé velvyslanectví, aby se mohl vůbec vrátit domů. Takhle si dovolenou gólman Hannoveru určitě nepředstavoval…

Nutno podotknout, že tohle nebyl první nepříjemný moment, který Zieler v uplynulém roce zažil. Když v polovině listopadu zaútočili teroristé v Paříži, seděl na lavičce náhradníků při přátelském utkání s domácí Francií. O pár dní později se nedočkal utkání s Holandskem, které bylo kvůli hrozbě dalších teroristických útoků zrušeno…

“Předpokládám, že rok 2016 bude lepší,” přeje si 26letý gólman, kterého na jaře čeká s Hannoverem boj o udržení v německé bundeslize.

zdroj: sport.eurozpravy.cz

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)