Oběti rychlého zbohatnutí: Největší utrpení mladých milionářů

thumbnail

Ne každý může být Markem Zuckerbergem a stát se miliardářem ve věku 23 let. Ale mnoho lidí má to štěstí, že se dokázali dopracovat k tomuto cíli do 25. roku života.

Mladí milionáři se podělili prostřednictvím portálu Quora o své zkušenosti, jak zbohatli v poměrně mladém věku. Peníze jsou podle nich i určitou formou prokletí, vzpomínajíc nepříjemné setkání s pracovníky bank a problémy s učiteli. “Pár mých učitelů zjistilo, že jsem dosáhl určitého úspěchu. Myslím že mi to pomohlo, když jsem nedodržel termíny na předání projektu, a nebylo mi nic vyčítáno, zatímco ostatním studentům automaticky snížili známku. Nebylo to fér k ostatním a pro mě to bylo dost nepříjemné, kladli mi příliš mnoho otázek o tom, co vlastně dělám, jak jsem začínal, následně zda je možné, aby i oni dělali to co já atd. ”

Z návštěvy banky se stává výslech
“Skoro každá návštěva banky se zvrtla na jakýsi výslech. Co vy vlastně děláte, jak jste začínali, atd … prostě je to tak otravné a navíc u okénka musíte natolik křičet, že to všichni kolem slyší. Já jsem z chudé rodiny a byl jsem vychovaný způsobem, že se musím vždy ujistit, že nemine víc, než je nutné. Divná věc je, že nyní mohu utrácet více a na to se musíte nastavit nejen finančně, ale hlavně psychicky. Například jsem zarezervoval opravdu pěkný i když trochu drahý hotel, a pak jsem se přichytil, že se zdráhám využívat minibar, protože můj vnitřní hlas mi říká, že bar v hotelových pokojích není nic jiného než obyčejná zlodějna.”

Čas je váš nepřítel
“Soukromé tryskáče nejsou nic pro vás, vždyť vy se chcete bavit a ty jsou zde naopak pro to, aby vám ušetřili čas. Přičemž čas jsou peníze. Můžete si to snadno spočítat. Soukromé letadlo má smysl, pokud vám ušetří množství času X a váš čas má hodnotu Y. ”

V ekonomické je to peklo
“Prvních pár krát je to opravdu příjemné létat v business třídě. Později si na to postupně zvyknete. Pak to už nebude nic zvláštního, ale najednou se v ekonomické třídě, která byla dosud zcela pořádku, cítíte hloupě. Takové přizpůsobení se je nebezpečné, protože pokud si už můžete něco dopřát, nebudete více v dlouhodobém horizontu spokojeni, vaše standardy budou stoupat a stanou se neslučitelné s tím, co je pro ostatní normální. ”

Dary na charitu
“V mé podnikatelské profesi se ukazuje, že vydělávání peněz je jedním z vedlejších produktů úspěchu, takže když si uděláte svou práci dobře, bude to mít pravděpodobně za následek více vydělaných peněz. Mohu se jich jednoduše zbavit tím, že jejich daruji na charitu, stačí pokud si necháte částku, která dokáže generovat “rentu”, na podporu velmi pohodlného životního stylu a finančních prostředků pro děti. ”

Příliš mnoho nových pseudopriateľov
“Na jednu věc byste nikdy neměli zapomínat. Jsou to lidé, kteří stáli u vás ještě předtím, než se z vás stal milionář. Lidé, kteří vám pomohli dostat se tam, kde jste. Největší změna, kterou jsem si všiml, jsou lidé kolem mě. Když zjistili, že jsem na tom dobře, snaží se mi lichotit, ofukovat místa kam si chci sednout. ”

Mohl jsem být stejně šťastný, i kdybych byl chudší
“Dlouhodobě jsem se pohrával s myšlenkou, čím vším se budu zabývat v budoucnosti, když už budu finančně zabezpečený. Ať už je to cesta kolem světa, nebo stravování se v restauracích s třemi Michelinova hvězdičkami, musíte vědět, kdy nastal ten správný čas. Překvapivě , cíle, které jsem si stanovil, si převážně ani nevyžadují tolik peněz, kolik mám. Udělat fotografii krajinky jako profík, stát dobrým tanečníkem, naučit se italsky, zvládnout přípravu thajských jídel. Teď mám čas více zapracovat na mých cílech. Dnes si mohu dovolit například soukromé hodiny italštiny, ale i když jsem tyto peníze neměl, jsem se mohl zapsat do kurzu. Nejvíce zarážející poznání bylo, že jsem mohl udělat v podstatě všechny tyto věci i se svým skromným platem. Ale já jsem se jim nevěnoval jen proto , že jsem si představoval, že musím tvrdě pracovat a vydělávat peníze. ”

Musíte si zvyknout na nepříjemné reakce
“Ať už je to zaměstnanec cestovky, který mi nabízí hotel, který stojí tisíc dolarů na noc, nebo všechny ty pohledy turistů při společné prohlídce města, nebo nevhodné poznámky taxikářů na arogantních milionářů, nebo lidé, co mi naznačují, že jsem měl vlastně jen svůj šťastný den, když jsem tak pohádkově zbohatl. To vše se neustále a předvídatelně opakuje do kola a mně nezbývá než držet jazyk za zuby a nic zbytečně nekomentovat. ”

Mít děti přijde vhod
“Opravdu chcete, aby vaše děti vyrůstaly tak, že ani nevidí své rodiče, kteří neustále pracují, nebo se strachují kolik bude to, nebo ono stát? Myslíte si, že opravdu potřebujete pět aut a dva nebo tři domy? Jsou komerční lety opravdu tak nepohodlné? Budou vás vaše děti milovat více, pokud jim dáte všechno o co si požádají? Ne, to z nich udělá jen líných nespratníkov. Stačí vám i jeden luxusnější automobil s řidičem, jeden dům a zcela běžná dovolená s rodinou. Zkuste žít tak, aby vás vaše děti milovali av dospělosti nebyly nešťastné. ”

Nedovolte, aby vám auto vytvářelo váš obraz
“Jednou jsem se zeptal svého otce, když jsem byl na vysoké škole a jeho kolega koupil svému nadanému synovi na 20. narozeniny mercedes: proč se natolik vyhýbáme kupování věcí, které si samozřejmě můžeme dovolit? Jeho odpověď byla jednoduchá. Jen blázen by si koupil drahé auto ve městě, kde není na cestách žádná disciplína. Brzy by se objevily starostí o promáčknutí a servis a znepokojení nad počtem najetých kilometrů. Proto nedovolte, aby auto definovalo váš image, to váš pozitivní vliv na ostatní životy by měl takový obraz vytvářet . ”

Stavte se k věcem správně a vystačí vám to na celý život
“Klíčem k úspěchu je, že musíte být velmi dobře znalí několika věcí, včetně vašeho bohatství. Jak utrácet peníze moudře, co dokáže v životě udělat radost, a nelze zapomínat ani na plánování budoucnosti. Když budete mít vše pod kontrolou, a nebudete utrácet bezdůvodně , stačí mít mnohem méně, aby vám to vydrželo na celý život. ”

Osamělý jezdec
“Pořád jste ten nejmladší a nejnevhodnější oblečený jedinec v kterékoliv restauraci kterou navštívíte. Můžete dát peníze rodičům, kteří už ani nedoufají, že vám dokáží poradit ohledně kariéry. Po tom, co jste dosáhli víc, než co dokáže většina lidí ve svém finančním životě dosáhnout už vlastně ani nevíte kam se dál profesionálně posunout. Budete důchodcům během příštích 50 let? ”

Otázka, co vlastně chcete v životě dělat
“Mnoho lidí poskytuje rady, které byste měli akceptovat, pokud si chcete práci, kterou děláte, vychutnat. Ale většina rád se obvykle zaměřuje na jeden typ zaměstnání nebo dávají do pozornosti práci jinou, díky které byste dokázali vydělat více peněz. Co však v případě, že peníze nehrají žádnou roli? Co byste opravdu chtěli v životě dělat? To je otázka vzatých už přes rok. ”

zdroj: openiazoch.zoznam.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)