Okno potřela slanou vodou. Tento trik se bude hodit i vám!

thumbnail

Sůl je v domácnosti neocenitelným pomocníkem. Své místo však nemá jen při přípravě našich oblíbených pokrmů, ale s její pomocí dokážeme rychle a jednoduše vyřešit množství situací v naše domácnosti. Přesvědčte, co všechno sůl dokáže!

Žehlička jako nová za 1 minutu
Stačí chvilka nepozornosti a na hladkém povrchu žehličky se objeví připálené kousky tkanin. S jejich rychlým odstraněním vám pomůže opět sůl. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a vaše žehlička bude opět jako nová. Postup krok za krokem najdete ZDE!

 
Oživí proutěný nábytek

Proutěná sedačka, postel zda křesla jsou bezpochyby krásnými a stylovými doplňky do každého bytu. Přestože se stále těší poměrně velké oblibě, lety zvykne proutěný nábytek zažloutnout, čímž ztrácí původní šmrnc a eleganci. S tímto problémem však snadno pomůže sůl. Připravte si silný solný roztok, který štětcem nanesete na zažloutlé části nábytku. Poté nechte nábytek jednoduše vyschnout na slunci a bude opět zářit jako nový!

 
Rozbité vejce na podlaze
Tato malá nehoda se v kuchyni může přihodit poměrně často. Snadno a rychle ji odstraníte pomocí soli. Ta totiž způsobí koagulaci tedy sražení kapaliny a vy tak jednoduše a rychle naberete na papírový ubrousek i ty nejmenší částečky rozbitého vajíčka.

 
Lepší než čistící prostředky
To platí především v případě čištění sporáku a trouby. Tento trik používali již naše babičky a dokonale funguje i dnes. Znečištěný povrch sporáku posypte solí dříve, než stihne zaschnout. Nečistoty pak stačí jednoduše setřít houbičkou. V případě čištění trouby posypte problematická místa solí a troubu zahřejte tak, aby sůl zhnědne. Nečistoty se promění na pastu, kterou jednoduše setřete houbičkou.

 
Odstraní zápach z bot
Sůl se používá jako přísada do antiperspirantů a osvěžovačů, které běžně kupujeme v obchodech. Její “antizápachový” účinek však můžete vyzkoušet iu vás doma – konkrétně na botách. Nepříjemný zápach obuvi způsobují bakterie, které se v botách každodenním používáním hromadí. Sůl s nimi hravě zatočí. Stačí, když ji jednoduše nasypete do bot a nechat působit přes noc. Ráno jednoduše sůl oklepete a boty si můžete klidně obout.

 
Připálená mastnota na pánvi
Na její odstranění nepotřebujete drahé prostředky z obchodu. Postačí vám obyčejná sůl a trochu vody. Směs soli a vody dokáže bezpečně a rychle rozpustit připálené zbytky a tuk na povrchu pánve. Nechte působit minimálně 10 minut a pak jednoduše opláchněte a umyjte houbou na nádobí.

 
Znečištěná houbička na nádobí
Při setření uvolněných připálených zbytků mohou na houbičce zůstat nehezké hnědé stopy. Místo toho, abyste houbičku vyhazovali, vyzkoušejte jednoduchý trik se solí. Namočte houbičku na noc do směsi soli a vody. Ráno bude houbička opět jako nová.

 
Velmi znečištěná vana?

Potřebujete vyčistit starší vanu, která po letech používání zcela ztratila původní barvu? Nepotřebujete žádné drahé čistící prostředky, pomůže vám směs terpentýnu a vody. Smíchejte 1 šálek soli s 1 šálkem terpenítu a touto směsí vyčistíte vanu. Výsledkem je skutečně neuvěřitelný!
Poznámka: Při používání této směsi dbejte na dostatečné větrání a používejte ochranné rukavice.

 
Ucpaný odtok
Vlasy a jiné nečistoty dokáží spolehlivě ucpat odtok v naší sprše či umyvadle. Na jeho uvolnění potřebujete jen 2 suroviny -jedlú sodu, ocet a samozřejmě sůl. Smíchejte ¼ šálku soli a ¼ šálku jedlé sody. Směs nasypeme do odtoku a zalijeme ½ šálkem bílého octa. Necháme působit 15 minut a poté do odtoku nalijeme vařící vodu.

 

Už žádná námraza na oknech
Všichni víme, že sůl rozpouští led a sníh. Právě díky této vlastnosti vám sůl pomůže bojovat i proti námraze na oknech. Stačí, když okna zvenku přetřete houbičkou, kterou jste předtím namočili ve slané vodě. Stejně vám sůl pomůže iv autě. Nasypte ji do ponožky a před příchodem mrazivé noci ní důkladně přetřete okna na autě. Ráno si můžete pospat o pár minut déle, protože starosti se hloubení ledu můžete klidně vypustit.

 

Vyčistí šálku i vázy
Znečištěné dno vázy nebo kruhy usazenin od kávy na vaší oblíbené porcelánové soupravě. S oběma nepříjemnostmi vám pomůže pasta připravená ze soli a několika kapek vody. Pastu naneste na usazené části. Nechte chvíli působit, vyčistěte houbičkou a vypláchněte vodou. Vázy i šálky budou opět jako nové!

zdroj: tojenapad.dobrenoviny.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)