Orbán: Začal se realizovat německo-turecký tajný pakt o dovozu migrantů do EU

thumbnail

Orbán tvrdí, že podstatou paktu je převzetí 400. 000 až 500.000 migrantů z Turecka, kteří se přerozdělí do všech členských zemí.

Mezi Německem a Tureckem existuje tajná dohoda o převozu migrantů na území Evropské unie. Uvedl to dnes maďarský premiér Viktor Orbán, podle kterého se již tento pakt dostal do realizační fáze.

Podle internetového vydání deníku Magyar Idoko vyjádření zaznělo na úvod schůzky parlamentních frakcí stran vládnoucího bloku Fidesz-KDNP v maďarském Lillafured.

“Podstatou (dohody) je, že 400.000 až 500.000 migrantů převezou přímo z Turecka na území unie. Nicméně nepřijme je pouze Německo, ale povinně by je rozdělili mezi členské země EU, “cituje deník Orbána.

Předseda vlády, který je současně i předsedou Fideszu, v projevu před poslanci označil za jeden z nejdůležitějších úkolů nadcházejícího období vzepřít se tomuto německo-tureckému paktu.

Podle Orbána je dohoda mezi Německem a Tureckem již uzavřena, zatím se ji ale neodvážili zveřejnit. Dohoda se již dostala do fáze realizace a podle Turecka nadešel čas na vynucení si převozu migrantů, tvrdí premiér.

Premiér v této souvislosti dále tvrdí, že letošní příliv migrantů do Evropy z jižního směru bude vyšší než vloni. Maďarská vláda proto nařídila, aby byly na jihu Maďarska posíleny již existující hraniční zábrany a aby se vytvořily kapacity potřebné k vybudování nových.

Uzavření dohody nasvědčují i ​​informace o tom, že německá kancléřka Angela Merkelová požaduje vojenskou přítomnost NATO ve Středozemním moři. V ní by mělo být Turecko podporováno v boji proti obchodování s lidmi. Pokud si dáme do souvislosti informace od maďarského premiéra, ve skutečnosti může jít o krytí převozu migrantů do Evropy.

zdroj: hlavnespravy.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)