Po letech se bude opět natáčet Perinbaba

thumbnail

Režisér Juraj Jakubisko zavítal do Kežmarku, aby si prohlédl jeho centrum. Během návštěvy uvedl, že natočit druhou část legendární pohádky musí zejména kvůli množství žádostí ze strany diváků.

Druhá část Jakubiskové pohádky Perinbaba se bude po letech natáčet i pod Tatrami v Kežmarku. Filmování se začne 17. března a bude se konat na náměstí před bazilikou svatého Kříže.

Režisér Juraj Jakubisko zavítal do Kežmarku, aby si prohlédl jeho centrum. Během návštěvy uvedl, že natočit druhou část legendární pohádky musí zejména kvůli množství žádostí ze strany diváků. “Giulietta Masina, která ztvárňovala Perinbabu, zemřela. Říkal jsem si, natočíš film, ale všichni řeknou, že to není ona. Dvojnici nenajdeš, a tak jsem stále váhal. Teprve teď mi digitální technologie umožnila, že dělám film a jsou tam dvě nesmrtelné bytosti – Zubatá a Perinbaba. Ony budou hrát v tom filmu jako předtím. Využívám digitální technologii, a tak je na chvíli oživím. Dvě nesmrtelné bytosti se na okamžik opravdu stanou nesmrtelnými,” řekl Jakubisko.

V Kežmarku se Perinbaba natáčela již před třiceti lety. Soud s Jakubem byl v dřevěném kostelíku a také závěrečná scéna, kde macecha se svou dcerou kradou obecní peníze z dřevěné truhly, pochází z města pod Tatrami. Filmaři během natáčení ve městě využijí dřevěné stoly. Ty se používají během festivalu Evropské lidové řemeslo. Tradiční oblečení ze 17. století poskytnou filmařům městské folklorní soubory.

zdroj: dobrenoviny.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)