Pokud se to stane, zřejmě se svět změní. trump chce znovu otevřít vyšetřování 11. září

thumbnail

„Původní vyšetřování 11. září je v první řadě totální bordel a musí se tedy zahájit znovu,“ řekl Trump. Trump věří, že 11. září nebylo řádně vyšetřeno a plánuje, že tomu přijde na kloub. „To původní vyšetřování 11. září bylo v první řadě totální bordel a musí se zahájit znovu,“ řekl Trump.

Toto zvolení Donalda Trumpa otřáslo establishmentem a během jeho prvního funkčního období se to s nimi bude otřásat ještě více.

Existují důvody, proč George W. Bush Trumpa nevolil, když nechal prezidentský řádek prázdný a volit jen nižší republikánské volby do Kongresu. Trump slíbil vyšetřit 11. září způsobem, jakým to předtím ještě vyšetřováno nebylo.

Poprvé bude 11. září vyšetřovat někdo, kdo není součástí establishmentu, komu by přitom také nešlo o kůži a neměl by v tom hodně co ztratit.

Video

„Původní vyšetřování 11. září byl v první řadě totální bordel a musí se zahájit znovu,“ oznámil Trump příznivcům. „Jak by mohla dvě letadla strhnout tři budovy v jediném dni? Tuhle skutečnost mi hlava nikdy nebrala, a to ani nemluvě o zničení Budovy 7 v tomto 585 stránkovém dokumentu,“ vysvětloval, když mluvil o Světovém obchodním centru 7, které se rovněž při útocích z 11. září – nevysvětlitelně – zhroutilo.

Donald Trump se rovněž pustil do bývalého prezidenta George W. Bushe. Tohle už bývalý prezident nebude před Trumpovými zraky zakrývat.

„Světové obchodní centrum spadlo za vlády George Bushe,“ řekl v únorové debatě. „Ten že nás udržel v bezpečí? To není žádné bezpečí. Žádné bezpečí to není.“

„Proč v té době administrativa nezahájila právní úkony proti Saúdské Arábii? Copak nebylo 19 z těch únosců ze Saúdské Arábie? Američané si zaslouží odpovědi a já budu určitě vyžadovat nové vyšetřování tak, aby se takováto hrůzná tragédie nikdy už nestala.“

Donald Trump a hnutí za pravdu o 11. září

Ač Trump s otevřením vyšetřování 11. září jde proti establishmentu, tak se mu dostane v této záležitosti podpory od četných veřejných osobností, které už žádaly, aby se tento případ revidoval – a to nikoliv za zavřenými dveřmi.

Zakladatel hnutí za pravdu o 11. září architekt Richard Gage říká, že budovy WTC byly odstřeleny
Bývalý senátor Bob Graham už dlouhá léta žádá o nové transparentní vyšetřování: „Už roky marně vedu kampaň za zveřejnění zprávy Společné kongresové a zpravodajské vyšetřovací komise z roku 2002,“ vysvětluje tento bývalý guvernér Floridy. „Ty chybějící stránky poukazují na přímé zapojení vlády Saúdské Arábie. Proč se drží v tajnosti? Kdo by z této tajnůstkářské hry mohl mít asi prospěch?“ ptá se.

„Já sám sem tyto dokumenty četl, a kdyby americká veřejnost věděla, co v těch dokumentech je, tak by zítra byla v ulicích Ameriky revoluce,“ ujišťoval během interview v rádiu. „Američané si zaslouží znát pravdu,“ uzavřel to viditelně z celé té záležitosti rozzlobený.

Od roku 2002 bylo zveřejňování dokumentů Zprávy komise o 11. září bráněno, protože ač jde evidenci Kongresu, tak přesto mají výjimku ze Zákona o svobodném přístupu k informacím (FOIA).

Těch 28 dlouho zadržovaných stránek bylo částečně zveřejněno letos – po značném proškrtání – a saúdská vláda tvrdila, že tato zveřejnění dokázala, že oni nejsou za podporu nebo financování těchto útoků odpovědní. Není to ale tak jednoduché. V těch 28 stránkách jsou přímé vazby na saúdskou hierarchii. Je tam spousta otázek, které je třeba zodpovědět a těmi by se nikdo za prezidentování Clintonové nikdy nezabýval, uvážíme-li jaké má ona na Saúdskou Arábii vazby.

Ale s výkonnou mocí prezidenta Trumpa se všechno změní. S establishmentem je to nahnuté. Více než polovina země nevěří oficiální verzi toho, co se ten den stalo. Teď byla obnovena víra v to, že ty největší lži a zakrývání o tomto budou rozkryty.

Establishment udělal vše, co mohl, aby tomu outsiderovi Trumpovi jeho volební šance zmařil. A teď je to s nimi nahnuté.

Video

zdroj: ac24.cz

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)