Polsko se začíná odklánět od Bruselu a psi začínají štěkat.

thumbnail

S nástupem nové vlády se mění i politický kurz Polska. Pravdoláskari – “hlídací psi demokracie” pokud se jim právě hodí zuří a podrobují nové vedení mediální kritice

V Polsku jen nedávno zvítězila strana Právo a spravedlnost, která se v zahraniční politice země rozhodla udělat rázné změny. Nová vláda odmítla uprchlické kvóty, stejně jako další země V4 – Slovensko, Maďarsko a Česká republika. Zdá se, že Polsko následuje politický model Budapešti, a to se některým nelíbí.

Nová polská premiérka Beáta Szydlová krátce po volbách uvedla, že Poláci se vyslovili pro změnu politiky. Vysvětlila také, že nastane konec arogance moci a dojde k rozvoji země.

Nový polský ministr vnitra Mariusz Blaszczak prohlásil, že rozhodnutí předchozí vlády přijmout 7000 uprchlíky byla chyba. Pro současnou premiérku bude podle jeho slov nejdůležitější bezpečnost, a proto nepřistoupí nová polská vláda na žádný kompromis, protože bezpečnost Polska a Poláků je rozhodující.

Uvedené kroky se nelíbí některým představitelům, a proto se uchýlili k mediálnímu útoku. Objevily se informace, že nová vláda se snaží ovládnout ústavní soud a uskutečňuje čistky v tajných službách. “Polská politika vstupuje do období napjatého pravicového populismu, plíživé centralizace moci, snah o ekonomickou soběstačnost, a útoku na liberální hodnoty a jejich nositele,” uvedl pro iDNES.cz Michal Šimečka z Ústavu mezinárodních vztahů v Praze

Nová vláda Polska chce prosazovat zájmy země, a to se mnohým nelíbí. Šéf europoslanců strany Právo a spravedlnost Ryszard Legutko uvedl, že vzorem části politiků je maďarský premiér Viktor Orbán, protože se nebojí postavit Bruselu.

Nová premiérka Szydlová potvrdila nové směřování Polska i rozhodnutím odstranit ze sálu, v níž se na úřadu vlády konají tiskové konference, vlajky EU. Své rozhodnutí vysvětlila slovy, že prohlášení po zasedání polské vlády se budou uskutečňovat na pozadí nejkrásnějších červeno-bílých (polských) vlajek.

zdroj: hlavnespravy.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)