Portoriko legalizuje marihuanu pro lékařské účely

thumbnail

Guvernér Portorika, ostrova v Karibiku, podepsal výkonné nařízení, aby umožnil povolení marihuany pro lékařské účely. Alejandro Garcia Padilla schválil krok, který se po zdlouhavé veřejné debatě stane pravomocným.

Guvernér Padilla zmínil, že portorický ministr zdravotnictví bude mít tři měsíce na to, aby podal zprávu o tom, jak bude nařízení realizováno. “V oblasti zdravotnictví děláme významný krok, který je základem rozvoje a kvality našeho života,” řekl Garcia v prohlášení citovaném Associated Press. “Jsem si jist, že mnozí pacienti dostanou vhodnou léčbu, která jim nabídne novou naději.”

Marihuana určená pro lékařské účely může být použita k léčbě mnoha onemocnění, jako je zmírnění bolesti spojené s roztroušenou sklerózou, AIDS a rakovinou.

V současnosti není jasné, který typ onemocnění dostane ohledně lékařské marihuany zelenou. Rovněž není známo, zda bude země rostlinu dovážet, nebo ji budou obyvatelé pěstovat přímo na ostrově.

Držení jakéhokoli množství konopí bylo v Portoriku dosud nezákonné a postižitelné až pěti lety vězení a vysokou finanční pokutou. Zastánci reformy tvrdí, že současná politika se v boji proti obchodu s drogami ukázala jako neúčinná.

Loni legalizovaly marihuanu v Coloradu, stát se stal prvním v USA, který umožnil její rekreační prodej. Začátkem května (první květnovou sobotu) obvykle probíhají pochody za dekriminalizaci marihuany, lidé demonstrovali v ulicích dvaceti sedmi německých měst. V České Republice a na Slovensku marihuana legální není.

zdroj: zemavek.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)