Proti cenzuře a špehování demonstrovalo v Praze 600 lidí.

thumbnail

Proti cenzuře a špehování demonstrovalo v Praze 600 lidí. Ministerstvo vnitra převzalo výzvu Pirátů.

Na demonstraci za svobodný Internet zorganizovanou Českou pirátskou stranou přišlo v sobotu 20.- února podpořit síť bez cenzury a špehování i přes deštivou nepřízeň počasí přibližně šest set lidí. Akce začala na pražském Klárově a na zdejším pódiu se během první hodiny u mikrofonu vystřídalo několik odborníků na Internet, kteří vysvětlovali, jaká potenciální mračna se stahují nad svobodou slova a anonymitou ve virtuálním světě.

Piráti shrnuli možné hrozby v manifestu Tři kroky k obraně svobodného Internetu (www.pirati.cz). Prvním předmětem kritiky se stal úmysl ministra financí Andreje Babiše změnit loterijní zákon a blokovat loterijní weby bez licence k provozu byznysu v ČR. Dále se opřeli do výroků ministra vnitra Milana Chovance. Ten poté, co hackeři nabourali emailovou schránku premiéra Bohuslava Sobotky, začal spekulovat o možnosti identifikace každého internetového uživatele.

Téma anonymity na Internetu tak doprovázelo nekompromisní odmítnutí povinnosti Internetové občanky i diskutovaného zákazu šifrování. Třetím želízkem v ohni byl princip kriminalizace odkazování praktikovaný v ČR, jejíž následky teď zakouší i Pirátská strana stíhaná za provoz webu s odkazy www.sledujuserialy.cz.

Odmítnutí výše jmenovaných jevů se zároveň stalo požadavky petice, kterou na místě podepsalo přes 300 lidí.

zdroj: ac24.cz

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)