Ruští úředníci panikaří, Putin jim přistřihl korupční křidélka.

thumbnail

MOSKVA – Úředníci po celém Rusku jsou ve stavu paniky, píše Samer Ibrahim na FB. Prezident Vladimir Putin podepsal nový protikorupční zákon a jednu novelu. O takovém něčem se nám může na Slovensku zatím jen snít.

Jste úředník a máte vy, nebo člen vaší rodiny bankovní účet v zahraničí? V tom případě nemáte co dělat ve státní a veřejné správě.

Předtím se to v Rusku týkalo “jen” poslanců Státní dumy, dnes se to týká všech úředníků Ruské federace od nejvyšší do nejnižší úřednické funkce. Je vcelku i zjevné, proč to prošlo. Vzhledem k tomu, že se ty omezení týkaly poslanců, zlomyslnost zde zjevně udělala své, takže podle hesla: “když ne my, tak ani vy”, pro tuto novelu zvedli poslanci Státní dumy svou ruku. To je ale jen jedna stránka mince.

Další novela podepsána prezidentem není o nic méně zajímavá. Stačí totiž, aby se některý poslanec či senátor nebo dokonce jen municipální úředník zpozdil s prohlášením o svých příjmech, je bleskově zbaven mandátu či úřadu. Jinými slovy, je vykopnut z útulného křesílka.

Kromě toho musí být nyní i municipální úředníci i poslanci zbavit všech zahraničních účtů, a to včetně členů jejich rodin. Dříve tak museli dělat pouze federální činovníci a úředníci, teď už to schytali všichni. Protože pro municipálních úředníky je to novinka, dostali 3 měsíční odklad na to, aby účty zlikvidovali – oni i jejich rodinky.

Dodejme, že předkládat jsou úředníci povinni nejen stavy svých příjmů, ale i investic, čili výdajů. A případný nesoulad je pak patrný na první pohled.

Dodejme, že se už i Státní duma RF zřejmě bojí prezidentu Putinovi cokoliv odmítnout, protože rating, který má ruský prezident u svého národa, může poslancům v případě neobdržely prezidentových návrhů vynést jedině totální propadák ve volbách v příštím roce.

zdroj: panobcan.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)