Skvělý trik, který vám ráno ušetří drahocenný čas

thumbnail

Znáte to, je ráno, vy spěcháte do práce nebo na dohodnuté setkání a po příchodu k autu zjistíte, že sklo je docela zamrzlé. Začíná se tak pravidelná ranní rozcvička zvaná hloubení ledu, která vám může začátek nového dne pořádně zkomplikovat.

 

Odmrazovací směs ze dvou surovin

Odteď je tomu konec. Stačí, když si připravíte účinnou směs ze dvou ingrediencí, která dokáže led rozpustit v okamžiku, jak ji nastříkáte na okna. Na její přípravu vám stačí obyčejný ocet a voda. Smíchejte dva díly octa s jedním dílem vody a tuto směs přelijte do nádoby s rozprašovačem. Ráno prostě směsí postříkejte zamrzlá okna a máte po problému.
Poznámka: místo octa můžete také použít alkohol.

Mechanická ochrana skla

Dalším tipem je připravit se na ledovou nadílku den předem a to tak, že okno přikryjete starým ručníkem namočeným ve slané vodě.

Pomůcka proti zamrzlým sklům

Jiným, stejně spolehlivým způsobem je mít ověřenou pomůcku v boji proti zamrzlým sklům přímo v autě. Na její výrobu potřebujete obyčejnou kuchyňskou sůl a ponožku. Nasypte sůl do ponožky a před příchodem mrazivé noci ní důkladně přetřete okna na autě. Ráno si můžete pospat o pár minut déle, protože starosti se hloubení ledu můžete klidně vypustit.

zdroj: tojenapad.dobrenoviny.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)