Slováci nechtějí sloužit v armádě v obavě, že je pošlou na východ Ukrajiny

thumbnail

Slováci odmítají ve velkém sloužit v armádě v obavě, že v sestavě sil NATO je pošlou na východ Ukrajiny. Expert Grigorij Trofimčuk považuje za plně opodstatněné obavy obyvatel EU ohledně toho, že je mohou zatáhnout do ozbrojeného konfliktu v Donbasu.

12 tisíc obyvatel Slovenska si podalo na základě statistiky za žádost leden o odmítnutí služby v armádě. Obávají se, že v sestavě sil NATO je mohou poslat na východ Ukrajiny. Jak píše rakouské vydání Contra Magazin, lidé se nechtějí zúčastnit ve válce, kterou provokuje Severoatlantická aliance.
“Obavy Slováků jsou podle mého názoru plně oprávněné a to nejen přitom mládeže, která měla sloužit v armádě, ale i občanů celkově. Pokud zohlednit obyvatel EU, začínají již chápat, co je to mít ve svých řadách Ukrajinu. A pokud se mohou papírové asignace euro pro úvěry Kyjevu po nějakých dohodách i vytisknout, vojáci na vnitřní ukrajinskou válku se vytisknout nedají “, – řekl ve vysílání rádio Sputnik viceprezident Centra modelování strategického rozvoje Grigorij Trofimčuk.
Stále více lidí v Evropské unii chápe, že je mohou zatáhnout do války.
“Je typické, že jak prvních to zasáhne země Východní Evropy, v rezervě jsou Lotyši, Estonci a občané jiných zemí, kde není práce a ani peníze – tedy takzvaných” branců “EU. Pochopili teď, co je to takové být členem EU v úplné míře. Je třeba říci, že Slováci mají “páku nátlaku” na Brusel. Slovensko může odpovědět na možný nátlak Bruselu odmítnutím dodávek reverzního plynu na Ukrajinu: v rukou Slovenska se nachází hlavní kohoutek. Slováci měli vždy svou pozici. Živí lidé, vojáci – to nejsou peníze, je to už docela jiná věc a situace se může rozvíjet v takovém případě zcela jiným, nepředpovídatelného pro EU a USA směrem “, – soudí expert.

zdroj: slovak.ruvr.ru

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)