Slováky začali odposlouchávat novým systémem. SIS si už poradí i se Skype či Hangouts!

thumbnail

Tajná služba Slovenska zapnula modernější systém odposlechu. Neujdou jim ani hovory uskutečněné ve službách Skype či Google Hangouts.

To je přesně to, co jsme (ne) chtěli slyšet. Slovenská informační služba (SIS) již spolu s policií a celníky několik týdnů odposlouchává telekomunikační provoz svých občanů přes nový odposlouchávací systém. Výhoda? SIS tím získala přístup k novým technologiím, jako například k hovorům přes Skype či Google Hangouts.

Jak server SME píše, nový systém nahradil infrastrukturu, kterou koupila SIS v roce 1995, tedy ještě za vlády Vladimíra Mečiara.

“Nově umí tajné služby a policisté nejen odposlouchávat telefonické rozhovory, nový systém dokáže zachycovat i data, která přenášíme například při surfování na webu, posílání multimediálních zpráv (MMS) nebo telefonování přes Skype,” vysvětluje SME.

Operátoři instalovali zařízení pro odposlech

Infrastruktura odposlechu je složena ze dvou základních částí. Stanice a terminálu na straně policie či tajné služby a základny na straně operátora. Odposlech tedy funguje pouze tehdy, když jsou přítomny zařízení na obou stranách.

Když je vše připraveno, do počítači už stačí zadat jen číslo a odposlouchávání může začít. Tajná služba operátorům nařídila instalaci odposlechů ještě loni.

Zařízení mělo být podle informací serveru Živé zakoupené ještě v roce 2011, tedy během minulé vlády.

zdroj: androidportal.zoznam.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)