Slovensko a demokracie: Přes dvěstě tisíc občanů dostalo od slovenského prezidenta facku, prezident je ignoruje.

thumbnail

Po parlamentních volbách na Slovensku je dusno. Vůle přes dvěstě tisíc slovenských občanů není vyslyšena. Občané, kteří si slobobne zvolili Mariána Kotlebu jako svého zástupce, kterému svým hlasem předávají ve smyslu Ústavy SR státní moc dostali od prezidenta Andreje Kisku velkou facku. Prezident tak těchto občanů ignoruje. Co si to ti občané dovolili? .. Volit svobodně někoho, kdo našim pár politikům nepasuje?

Prezident SR Andrej Kiska pověří v úterý (8.3.) sestavením vlády předsedu vítězné strany Směr-SD Roberta Fica. Hlava státu to dnes oznámila na tiskové konferenci s tím, že po volbách vznikla komplikovaná situace.

Kiska si myslí, že nikdo nebude tvrdit, že nebyl výsledky voleb překvapen. “Máme tu jiné výsledky, než předpokládala většina stran samých. Máme tu hned několik nových stran v parlamentu a budeme tam mít i radikální politický extremismus v stejnokrojích,” podotkl.

Tisková zpráva KDU Naše Slovensko k prohlášení prezidenta SR Andrej Kisku

Prezident SR Andrej Kiska pozval na jednání všech zástupců nově zvolených parlamentních stran s výjimkou ĽS Naše Slovensko. Skutečnost, že nepozval jen naši stranu, ačkoli byla demokraticky zvolena více než 200 tis. občany SR, je dalším důkazem a potvrzením toho, že všechny parlamentní politické strany: SMER-SD, SAS, OĽaNO-NOVA, SNS, Sme rodina – Boris Kollár, MOST-HID, SIEŤ a prezident SR Andrej Kiska jsou na jedné straně. Přestože se navenek tváří, že jsou rozdílní a zastupují různé politické proudy, ve skutečnosti mezi nimi není žádného zásadního rozdílu.

Video:

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)