Spojené arabské emiráty mají novou vládu, v ní i ministryni štěstí

thumbnail

Složení nové vlády oznámil premiér dva dny po zveřejnění plánů na privatizaci veřejných služeb a spojení několika ministerstev.

Spojené arabské emiráty (SAE) mají novou 29-člennou vládu, v níž je sedm žen a poprvé i ministryně štěstí, informoval dnes na Twitteru premiér šajch Muhammad ibn Rášid Maktúm.

Uvedl, že štěstí je víc než jen přání a třeba ho iniciovat “plány, projekty, programy a indexy”. Vedením nového resortu – ministerstva štěstí – pověřil šéfku své kanceláře, která bude zastávat obě funkce současně.

“Nová vláda se soustředí na budoucnost, mládež, štěstí, rozvoj vzdělání a boj s klimatickou změnou,” oznámil 66-letý premiér, který je současně viceprezidentem SAE a vládcem Dubaje.
Podle agentury AP v nové vládě zůstaly několik dosavadních ministrů včetně ministrů vnitra a zahraničních věcí, kteří pocházejí z vládnoucí rodiny v Abú Zabí, metropoli SAE.

Nováčkem ve vládě je 22 letá absolventka Oxfordské univerzity Šama Mazruiová, která dostala na starost ministerstvo pro záležitosti mládeže.

Dosavadní ministryně zahraničního obchodu Lubna Kásimíová byla jmenována ministryni tolerance. Premiér a vládce Dubaje, který bude v roce 2020 hostit světovou výstavu Expo, vyjádřil očekávání, že svou roli rozšíří do širšího regionu.

Složení nové vlády oznámil premiér dva dny po zveřejnění plánů na privatizaci veřejných služeb a spojení několika ministerstev.

Spojeným arabským emirátem se dosud vyhnuli nepokoje, které v uplynulých letech zasáhly většinu regionu blízkého východu. Krajinu navštěvují každý rok miliony turistů a zahraničních pracovníků, zaměřuje se však také na rozvoj odvětví jako obchod, energetika a finanční služby.

Volební právo má jen část dospělých občanů SAE, kteří mohou volit členy převážně poradní federální rady, ale ne prezidenta, premiéra nebo další čelní funkce. Cizinci žijící v SAE, kteří tvoří téměř 90 procent populace země, volební právo nemají.

zdroj: panobcan.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)