Stáhněte si aplikaci, která vám umožní vidět neviditelné bezdrátové signály všude kolem vás

thumbnail

Nová aplikace je určena pro všechny zvídavé osoby, kteří chtějí vidět neviditelné signály wi-fi sítě, které je obklopují.

Architecture of Radio je nová aplikace vytvořená Richardem Vijgenem, který využívá data z miliónu jiných sítí tak, aby získal ucelený obraz jinak neviditelné aktivity bezdrátových signálů. Až dosud nebyly tyto bezdrátové signály z telefonů a počítačů vidět. Ale tato nová aplikace na telefony i tablety vám umožní vidět wi-fi signál pomocí vaší GPS polohy. Je k dispozici na iPhone a iPad, pro Android platformu bude k dispozici nejspíše v průběhu roku 2016.

The Daily Mail informují:

Aplikace dokáže vykreslit hustotu okolních digitálních signálů, jako jsou rádiové vlny, které existují mimo spektrum viditelnosti pro lidské oči, v 3D pohybujícím grafu.

Aplikace tedy skrývá objekty nám viditelný a odhaluje naopak neviditelné signály. Tak se dostáváme do interakce s dalšími zařízeními v naší blízkosti.

Různé zdroje jsou označovány malými bílými tvary, které zčervenají, pokud se zařízení pohybuje nad nimi. Wi-fi router je označován malým trojúhelníčkem, zdroje telefonního signálu jsou označovány pomocí tenkého vysokého hrotu.

Satelity na obloze jsou ztvárněny jako kostičky a další drobné body vytvářejí mnoho útvarů koule a další linie jinak neviditelných signálů.

Každý zdroj signálu je pečlivě pojmenován a rozlišen bílou, zelenou nebo modrou barvou podle svého účelu, ať už jde o funkci komunikace, pozorování nebo navigace apod.

Architecture of Radio uvedli:

Aplikace na iPad specifikuje jednotlivé sítě tím, že zobrazuje jednotlivé síť tak, že obrátí povahu infosphere – skryje viditelné a odhalí signály jinak neviditelné. Uživatel tak může vidět technologický svět, který je v interakci s našimi zařízeními.

Aplikace umožňuje vizualizaci dat, která je založena na zobrazování volných globálních dat signálových zdrojů, wi-fi a satelitů. V závislosti na GPS poloze uživatele aplikace zobrazuje 360 stupňů vizualizovaného obrazu signálu, který se kolem něj vyskytuje. Datová knihovna aplikace obsahuje téměř 7 miliónů mobilních operátorů a asi 19 miliónů wi-fi routerů a také stovky satelitních zařízení. Cílem tvůrce této aplikace je, aby lidé měli přístup do této infrastruktury signálu.

Video:

zdroj: ac24.cz

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)