Uprchlíci dostanou tisíce počítačů za 130 mega, aby mohli na internet!

thumbnail

Uprchlíci v Německu dostanou zbrusu nové počítače, aby se mohli lépe začlenit do společnosti. Společnost Google se dohodla s německými neziskovými organizacemi, které mezi utečence z válečných oblastí rozdělí na pětadvacet tisíc Chromebooků za celkovou cenu 127 milionů korun.

Notebooky mají uprchlíkům pomoci především se studiem němčiny, ale dostat je mají i ti, kteří už jazyk ovládají a počítač budou potřebovat ve škole. Uprchlíci byli dlouhou dobu odstřiženi od možnosti vzdělávat se. Přestože mnoho z nich studovalo ve svých rodných zemích, v Evropě musejí začít nanovo,vysvětlila Roya Soleimani z Googlu.

Hodně uprchlíků mělo smartphony a už se pomocí internetu vzdělávali, ale vše se změnilo, když se vydali na cestu. Myslíme si, že tohle jim pomůže opět se postavit na vlastní nohy, dodala.

První počítače by měli utečenci dostat začátkem března. Není to poprvé, co Google pomáhá zmírnit dopady uprchlické krize. Už loni uvolnil přes 120 milionů pro uprchlíky v Evropě i na zlepšení podmínek v uprchlických táborech přímo na Blízkém východě.

zdroj: bomba.cz

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)