V bratislavském supermarketu si koupil římský květák, doma mu z něj vyběhl štír

thumbnail

 

Zákazník známého potravinového řetězce zůstal po nákupu nepříjemně zaskočen. V Bille na Bajkalské ulici v Bratislavě si koupil římský květák, to ale ještě netušil, že spolu s ním si domů přinese i exotické zvířátko. Doma mu totiž ze zeleniny vylezl maličký štír.

Snímek nepříjemného překvapení se dostala na facebookovou stránku společnosti. Pod příspěvkem se ihned strhla velká diskuse. Několik hodin po zveřejnění fotky ji okomentoval i samotný obchod, který se zákazníkovi omluvil.

My jsme řetězec oslovili a zjišťovali jsme, jak se zvíře mohlo dostat do zeleniny. “Prodejní společnosti BILLA projde ročně více než 50 tisíc tun ovoce a zeleniny, podobný případ jsme však dosud nezaznamenali. Zboží nakupujeme od ověřených dodavatelů, od kterých vyžadujeme dodržování přísných standardů kvality,” vyjádřila se marketingová pracovnice Denisa Pernicová.
Supermarket prověřoval situaci iu italského dodavatele. Podle jejich slov nedostali podobný podnět od žádného ze svých dalších odběratelů. Přesto zajistí kontrolu v jejich skladech a jejich dezinsekci.
“Celá situace nás mrzí, s klientem komunikujeme a máme zájem věc vyřešit k oboustranné spokojenosti. V případě zájmu klienta jsme připraveni zajistit odvoz štíra ao jeho možném dalším umístění komunikujeme s odborníkem na chov těchto živočichů,” dodala Pernicová.
Potravinový řetězec oslovil i jednoho z nejznámějších chovatelů štírů na Slovensku. “Jedná se o štíra rodu Euscorpius, který se běžně vyskytuje ve Středomoří. Není útočný a pro člověka je neškodný. V této velikosti by ani nedokázal propíchnout lidskou kůži, “uvedl Michal Šesták z Nitry.
Tento případ, kdy si zákazník přinesl kromě nákupu domů i nepříjemné překvapení, není zdaleka první. Zřejmě bychom si měli dávat pozor na to, co vkládáme do úst.

zdroj: tvnoviny.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)