V Rusku začíná výroba superspolehlivých vojenských notebooků

thumbnail

Sjednocená korporace na výrobu přístrojů (OPK, člen Rostech) začíná s výrobou nových armádních notebooků, které jsou chráněné před extrémními teplotami, mechanickým poškozením a kybernetickými útoky. Začátek sériové výroby je plánován na druhou čtvrtinu roku 2016, informovala v úterý tisková služba OPK.

Dané zařízení nahradí notebooky minulé generace používané v sestavě taktického digitálního rádiového spojení.

„Technika je vyvinuta pro taktické jednotky Ozbrojených sil Ruska. Jejím posláním je zpracování informací v průběhu plnění bojových úkolů. Přenosný počítač funguje na bázi operačního systému Astra Linux, jenž byl vyvinut pro účely ruské armády a dalších silových struktur. Start sériové výroby je plánován na druhou čtvrtinu roku 2016,” informuje korporace.

Zařízení „zabezpečuje vysokou úroveň ochrany dat před kyberútoky a „úniky” pomocí speciálních programů a řešení, i při výměně informací současně v textovém a hlasovém formátu i v režimu videokonference”.

Zkušenost ukazuje, že tradiční počítače nedokážou stabilně fungovat v polních a bojových podmínkách. Chráněné provedení našeho terminálu garantuje neustálý chod zařízení dokonce i v nejextrémnějších podmínkách při teplotách od —40 do + 50 stupňů celsia. V takových podmínkách zůstává spolehlivost přístroje maximální bez ztráty rychlosti,” řekl zástupce generálního ředitele OPK Andrej Čendarov.

zdroj: sputniknews.com

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)