Válka v ulicích Paříže: Migranti se mlátí hlava nehlava. místní raději nevychází. V ulicích jsou výkaly a odpadky

thumbnail

Paříž – Ve středu časně ráno vypukly v jedné z módních pařížských čtvrtích násilnosti mezi skupinami migrantů. Ti do sebe hlava nehlava mlátili dřevěnými holemi. Situace ve francouzské metropoli se výrazně zhoršila poté, co byl uzavřen tábor v Calais, mnoho tamních obyvatel se kvůli tomu přesunulo do Paříže.

Oblast kolem stanice metra Stalingrad se změnila v uprchlický tábor, ve kterém navzájem soupeří gangy přistěhovalců. Na internetu se objevila videa a fotky zachycující šarvátku, která se v centru Paříže strhla ve středu ráno. Žadatelé o azyl s kapucemi na hlavě využívali k boji improvizované hole vyrobené z dřevěných desek. Zděšení chodci jen nevěřícně přihlíželi.

Podle serveru Express zatím není jasné, co masovou rvačku vyvolalo, poukazuje však a to, že v Calais proti sobě často bojovali soupeřící gangy převaděčů.

Kdysi klidné prostředí 10. pařížského obvodu, který býval turisticky velmi oblíbený díky nočnímu životu, živé hudbě a rušným barům a restauracím, se během posledních měsíců výrazně změnilo. Tamní obyvatelé netají, že mají strach. V posledních týdnech jim totiž přímo pod okny vyrostl špinavý uprchlický tábor, kde často dochází k násilí.

U stanice metra teď žije asi 2500 migrantů převážně ze Súdánu, Libye, Afghánistánu a Eritreje. Po uzavření nechvalně známé „Džungle” v Calais jejich počet výrazně vzrostl. Policie už v minulosti proti běžencům okupujícím centrum Paříže zakročila. Běženci se však během několika hodin na místo opět vrátili.

Obyvatelé Paříže mají strach

Obyvatelé kdysi populární čtvrti říkají, že squatteři jsou stále více násilní a nebezpeční, zpráv o přepadeních se v okrese neustále přibývá. Prodavač Faisal řekl francouzskému deníku Le Figaro, že místní obyvatelé žijí ve strachu, obávají se o budoucnost svého podnikání. „Zápach moči, výkalů a odpadků učinil ze Stalingradu nezdravé místo k životu. Místo je mrtvé – nikdo už sem nechce chodit. Lidé se bojí jít ven a zamykají se. Dělám vydělám méně než 60 eur denně. Ještě pár týdnů, jako byl tento, a zkrachuju,” zoufá si. „Francouzští lidé k nim byli laskaví. Já vím, že jsou zoufalí, ale aspoň mohou udělat to, že budou respektovat zákony a pokusí se začlenit do francouzské společnosti,” dodal.

Jeanne, další obyvatelka 10. okresu, řekla listu Le Figaro, že migranti se vůči místním obyvatelům chovají stále více násilně. „Nestydatí migranti chytí šperky a kabelky kolemjdoucích – dokonce kradou i chleba. Viděla jsem je bít lidi,” uvedla.

Policie proti migrantům zasahuje pravidelně, ale bez většího úspěchu

Policie v uplynulém roce proti migrantům zasahovala asi třicetkrát, v pondělí francouzský prezident François Hollande slíbil uzavřít tábor nadobro. Ale 24 hodin po policejní operaci se na místě stany objevily znovu. Ukazuje se, že vyhnat migranty z Paříže není jednoduché.

Rozzuření obyvatelé požadují, aby byl tábor uzavřen jednou provždy, popisují například, že se z tábora uprostřed noci ozývají „hrůzostrašné zvuky”. Marie, který bydlí hned vedle provizorního tábora, listu Le Figaro řekla: „Život tady se stal nesnesitelným. Více než 2500 squatterů bylo v září evakuováno, a nyní, o necelé dva měsíce později, jsou zpátky. A teď, když byl tábor v Calais uzavřen, se věci asi ještě zhorší.”

Další místní, Monique, řekla, že „nenachází slova” a že je kvůli situaci „naprosto rozrušená”. „Ulice jsou posety odpadky a výkaly. Slyšíme hrůzostrašný křik přicházející z tábora uprostřed noci,” dodala.

zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz

Video

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)