Velitel ISIS přiznal, že teroristická skupina přijímá finanční prostředky od americké vlády

thumbnail
Jisúf al Salafi, samozvaný pákistánský velitel ISIS, byl zadržen během společného nájezdu vymahateli práva v prosinci loňského roku, i když pákistánští úředníci nesdělili veřejnosti informace o jeho zatčení až do 22. ledna 2015.
Express Tribune jako první oznámil, že al Salafi, který byl zatčen se dvěma společníky v Lahore, přiznal, že ISIS, známý také jako ISIL nebo IS, získává finanční prostředky prostřednictvím Spojených států. Neupřesnil ale, odkud přesně z USA financování pochází.
Velitel ISIS přiznal, že teroristická skupina přijímá finanční prostředky od americké vlády.
Al-Salafi, spolu s jeho spolupracovníkem, který je údajně imám mešity, dostávali 600 dolarů za každého nového člena ISIS, kterého se jim podařilo naverbovat. Rekruti byli poté vysíláni k tréninku na neznámé místo v Sýrii.

Anonymní zdroj, který hovořil s Tribune uvedl, že americký ministr zahraničí John Kerry byl o tom obeznámen pákistánským velitelem během jeho nedávné návštěvy v Islámábádu. “Záležitost byla také předána generálnímu řediteli CENTCOMU Lloyd Austinovi během jeho návštěvy Islámábádu na začátku tohoto měsíce,” uvedl zdroj.

Al-Safali, který je pákistánsko-syrské národnosti, pronikl do Pákistánu přes Turecko. Již dříve v roce 2014 bylo oznámeno, že překročil do Turecka přes Sýrii.
Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)