Zdravotní varování napsané v obličeji

thumbnail

Znáte lidi, kteří necvičí, mají slabou životosprávu, jedí nekvalitní jídlo, holdují alkoholu a přesto vypadají štíhle a mají pevnou postavu? Říkáme, že mají dobré geny, že? Někteří odborníci ale varují, že pravda je někde jinde, protože bez ohledu jak vypadá vaše tělo, obličej vás prozradí a odhalí všechny špatné návyky.

Hubená tvář

Viník: Příliš mnoho cvičení, JOJO diety.

I když je cvičení zásadní pro zdravé tělo a pokožku, příliš mnoho způsobí, že obličej působí strhané a chudě. Pouze si představte tvář maratonského běžce, který se věnuje zásadně kardiovaskulárnímu cvičení, které zvyšuje srdeční frekvenci. Nebo cyklisté, ti mají stejný vzhled.

“Zpočátku, když se rozběhnou, obličej zčervená, krevní cévy se rozšíří aby se kyslík mohl dostat do těla. Po 15 minutách, svaly začnou vyžadovat více kyslíku, takže krev se z tváře přesměruje pryč do svalů, což vlastně znamená, že tukové buňky v obličeji jsou zbaveny kyslíku a začínají odumírat.

“Pokud běháte příliš, budete mít velké srdce a plíce, ale ztratíte plnost v obličeji a budete vypadat strhaně.” Prospěje změna tréninku s různými druhy cvičení, jako je trénink s vlastní hmotností, činkami nebo jóga. Pokud kouříte, okamžitě přestaňte. Toxiny v cigaretách také útočí na prokrvení tukových buněk v tvářích.

Vyhněte se nárazovým dietám s JOJO efektem. Náhlé kolísání hmotnosti způsobuje natažení kůže a ztrátu pružnosti, takže začnete mít nadbytek kůže a podbradek ”

Cvičte obličejovou gymnastiku.

Cvičení obličejové gymnastiky je vhodnou volbou pro každého. Obličejová gymnastika je přirozenou a nejlevnější metodou předcházení tvorby vrásek, udržení mladé a zdravé pokožky co nejdéle, tak vhodnou volbou pro ty, jejichž cílem je zpevnění kontur obličeje a krku, eliminace vrásek, dvojité brady a váčků pod očima.

Vyrážka kdekoliv na obličeji

Vyrážka na bradě a na čele

Vyrážka na bradě mohou být způsobeny nejen tím, že se jí často dotýkáte rukama. Jde o znamení zatíženého žaludku a intoxikace. Měli byste změnit svůj životní styl a konzumovat více zdravějších a lehčích jídel. Totéž se týká i akné na čele, které vám připomíná, že byste se měli racionálněji stravovat.

Vyrážka na tvářích

Tváře reprezentují plíce. Díky nim zjistíte, v jakém máte stavu tento důležitý orgán. Pokud máte zánět plic, tváře se vám zbarví červeně. Naopak, bledé tváře signalizují slabou kondici plic. Tvoří se vám často vyrážky právě v této oblasti? V tom případě máte v plicích hlenové usazeniny (mucus) nebo mastné kyseliny.

Mezi očima a vedle nich

Oblast očí signalizují ledviny. Pokud máte při nich vyrážky, znamená to, že se vám v ledvinách začíná usazovat tuk a hlen. Co je na tom nejhorší, pokud tyto usazeniny začínají tvrdnout, dochází k tvorbě ledvinových kamenů. Vyrážka nebo zarudnutí pleti na spáncích vypovídá o stavu žlučníku.

Vyrážka na nose

Trápí vás akné na nose? Pozor na srdce a vysoký cholesterol! Všímejte si hlavně špičku nosu, ze které můžete vyčíst kondici srdce. Pokud máte nos červený, jde o důkaz přetížení srdce.

Vyrážka kolem úst

Spatříte vyrážky kolem úst, příp. podél spodní čelisti, naznačují hormonální nerovnováhu v těle a také hodně stresu. Levá část okolí úst dokonce souvisí i se slinivkou!

Vyrážka na krku

Pokud bojujete s vyrážkou na krku, je velmi pravděpodobné, že vaše tělo překonává skrytý zánět. Naordinujete si vitamíny a větší odpočinek!

 

Otoky a vrásky

nepřítel Alkohol

Způsobuje otoky, zpomaluje lymfu a podporuje tvorbu vrásek. Alkohol se zdá být jedním z nejhorších nepřátel naší pokožky. Dr. Michael Prager, kosmetický chirurg, říká, že léčí stále zvyšující se počet žen, jejichž tvář se stala zavalitou, bledou a vrásčitou. Příčinou je noční život a mnoho alkoholu.

Tyto ženy často řeknou: “Moje matka vypadala v mém věku mnohem mladší, tak nechápu, proč já starší”. Děje se to pravděpodobně proto, že jejich matka neměla ve zvyku tolik pít. Ale to není jediný zlozvyk který má neblahý vliv na vzhled. Čtěte dál.

Kosmetický chirurg Dr. Prager říká, že alkohol působí na produkci hormonu kortizolu. Tento hormon způsobuje zadržování vody, výsledkem čehož je “nafouknutě vypadající tvář”.

Kromě toho, alkohol je také známo, že namáhá slinné žlázy, které se nacházejí na obou stranách, kde se setkává krk s čelistí, dodává Dr. Khan. “Nadměrné pití způsobuje zvětšení této žlázy, stává se větší, což způsobuje oteklý vzhled. Pokud přestanete pít, brzy všimnete zlepšení v podobě redukce velikosti této žlázy.

Alkohol může obsahovat 50 procent cukru a existuje stále více důkazů, že strava s vysokým obsahem cukru může způsobit stárnutí pleti v procesu zvaném glykace. Tyto molekuly AGES se vážou na kolagen a elastin, způsobují jejich degenerativní změny a urychlují stárnutí.

 

Vrásky

Viník: Nepoužívání krémů s UV filtrem

Jemné vrásky nastávají s věkem, ale hrubé, hlubší vrásky bývají ze slunce.

Dr. Aamer Khan dodává, že hluboké vrásky pod očima mají tendenci být příznakem příliš mnoho času stráveného na slunci. Kůže je nejtenčí pod očima a proto je náchylnější k tvorbě vrásek. ” ‘

 

Bledá pleť a nadváha

Viníci: Chybějící zelenina ve vašem jídelníčku

V březnu loňského roku, výzkumníci z University of St Andrews prokázaly, že konzumace 3 porcí ovoce a zeleniny denně, může dát pokožce lesk podobný opálení během několika týdnů. Ross Whitehead, výzkumný pracovník na univerzitě, který vedl studii, vysvětluje: “Ovoce a zelenina obsahuje pigmenty zvané karotenoidy, které dávají mrkvi jejich oranžovou barvu, například, a rajčata jejich červenou barvu.

Červená pokožka

Viníci: Kofein, nedostatek slunečního světla

Dr. Aamer Khan říká, že nadměrné pití kávy může vysušovat kůži, dávat jí červený a vyprahlý vzhled. “Pokud máte ve zvyku pít více než tři šálky denně, po každé šálku raději vypijte sklenici vody.

Nízké hladiny vitaminu D, může také způsobit zarudnutí v obličeji, dodává Dr. Chán. To je proto, že vitamin je zásadní pro tvorbu nových kožních buněk, takže jeho nedostatek může vést k šupinaté pokožce a zarudnutí kůže.

Koutky

Trhliny v koutcích úst mohou být příznakem nedostatku vitaminu B, říká dermatolog Dr. Leslie.

Vitamin B má protizánětlivé vlastnosti jeho nedostatek je spojen se zarudnutím a praskáním. Dr. Leslie dodává, že tento vitamin se nachází v mnoha druzích ovoce a zeleniny.

 

Ustupující a bledé dásně

Viníci: cigarety

Zubní kaz je obvykle spojen s konzumací sladkostí, ale onemocnění dásní úzce souvisí s kouřením, říká Dr. Atkins. Pravidelné kouření snižuje prokrvení dásní a ty mohou začít ustupovat.

 

Tmavé kruhy

Viníci: vegetariánská strava, nedostatek spánku

Nedostatek železa – anémie – může být na vině za tmavé kruhy pod očima, naznačuje Dr. Aamer Khan. Tento problém může být obvyklý u vegetariánů, protože maso je hlavním zdrojem této živiny.

“Železo je potřebné pro růst tkáně, takže nedostatek zpomaluje tvorbu nové kůže a může způsobit, že obličej vypadá bledý a vzniknou tmavé kruhy pod očima.”

zdroj: tvarova-gymnastika.sk

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)