Zdrcující pohled do slovenské čekárny: Tato fotka z nemocnice vás připraví o všechny iluze!

Když se pacient ve velkých bolestech sesunul na podlahu, Aleš volal lékařku a pacienta si byla pořízena, aby měl důkaz.

Šok zažil Čech Aleš Král (37) na urgentním příjmu v žilinské nemocnici. Takovou zdravotní péči, jakou viděl, nikdy předtím nezažil.
Stal se svědkem toho, jak trpící pacient čekal na ošetření dlouhé hodiny ležíc na zemi. To nebylo vše! Aleše ještě více zarazil přístup lékařky. V době, kdy lékaři a sestřičky podali výpovědi, Aleš (37) přišel na urgent žilinské nemocnice s příbuzným. “V čekárně bylo mnoho pacientů, čekali jsme asi pět hodin. Ten pán přišel chvíli po nás. Bylo vidět, že trpí, má velké bolesti, sténal. Opilý jistě nebyl. Bylo mu tak špatně, že se sesunul z lavice na podlahu a nereagoval na nic, “říká Aleš.

Lidé v čekárně zůstali šokováni a vystrašení, klepali na dveře urgentního příjmu. Vysvětlovali lékařce, že asi odpadl. “Vyšla ven a křičela na něj, že co mu je. Přivezli postel, vyložili ho a nechali dál ležet na chodbě. Bez ošetření! Ostatní pacienti ho přikrývali, aby mu nebyla zima, “kroutí hlavou Aleš. Ten neváhal a muže ležícího na zemi i na posteli před dveřmi urgentně nafotil jako důkaz.
Pacienta přitom vůbec nevyšetrili, nemohli zjistit, co mu je. Podle Aleše od bolesti ani nezvládal odpovídat na otázky. Nemocnice, jejíž před pár dny hrozil kolaps, službu konající lékařku obhajuje. “Protože paní doktorka dostala informaci, že pacient leží na zemi a asi je v bezvědomí, standardně v takových situacích zvýšeným hlasem, iz důvodu hluku, se snažila od pacienta zjistit anamnézu a příčinu nevolnosti a sesunutí,” řekla za nemocnici Eva Fojtíková.

Zdravotničtí pracovníci vyložili pacienta na vozík a nechali na chodbě ještě asi hodinu.

Potvrdila, že pacient zůstal ležet na chodbě. "Po určení anamnézy byl pacient umístěn na lůžko a paní doktorka se vrátila do ambulance doošetrovať čekajících pacientů. Pořadí pacientů je výhradně v kompetenci lékaře podle závažnosti onemocnění. Následně mu byla stanovena správná diagnóza a nastavená léčba, "dodala E. Fojtíková.

Sdílet tento článek

Líbí se Vám Pan Občan?


Co si o tom myslíte? komentujte! :)